Emin Əmrullayev Rusiyanın maarif naziri ilə görüşüb
Noyabrın 13-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev BMT–nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29–cu sessiyası (COP29) çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan Rusiya Federasiyasının maarif naziri Sergey Kravtsov ilə görüşüb.
Görüş zamanı elm və təhsil sahəsində hər iki ölkənin qarşılıqlı maraqlarını əhatə edən məsələlər müzakirə edilib.
Daha sonra qonaqlar Bakı şəhəri 67 nömrəli tam orta məktəbi ziyarət edərək təhsil müəssisəsində yaradılmış şəraitlə tanış olublar. Məlumat verilib ki, əsası 1897–ci ildən qoyulmuş məktəb ilk dərs ilində 2 müəllim və 73 şagirdlə fəaliyyətə başlayıb. 1989–cu ilə qədər məktəbdə təhsil yalnız rus dilində aparılıb.
Qeyd olunub ki, görkəmli ictimai xadim, Rusiya–Azərbaycan Dostluğu Cəmiyyətinin sədri, Azərbaycan neft sənayesinin qocaman nümayəndəsi Nikolay Konstantinoviç Baybakov

Эмин Амруллаев встретился с министром просвещения России
13 ноября министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с министром просвещения Российской Федерации Сергеем Кравцовым, находящимся с визитом в Азербайджане в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочной Конвенции ООН по изменению климата (COP29).
В ходе встречи были обсуждены вопросы, охватывающие взаимные интересы обеих стран в сфере науки и образования.
Далее гости посетили Бакинскую среднюю школу №67 и ознакомились с условиями, созданными в образовательном учреждении. Сообщалось, что в школе, основанной в 1897 году, в первый учебный год работало всего 2 учителя и обучалось 73 ученика. До 1989 года обучение  в школе велось только на русском языке.
Было отмечено, что  видный общественный деятель, председатель Общества российско-азербайджанской дружбы, высокопоставленный представитель азербайджанской нефтяной промышленности Николай Константинович Байбаков тоже учился в указанной школе.