Emin Əmrullayev Özbəkistanın məktəbəqədər və ümumi təhsil naziri ilə görüşüb
Noyabrın 13-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan Özbəkistan Respublikasının məktəbəqədər və ümumi təhsil naziri Hilola Umarova ilə görüşüb.
Görüş zamanı “Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi ilə Özbəkistan Respublikası Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil Nazirliyi arasında birgə proqramların həyata keçirilməsi üzrə 2025-2026-cı illər üçün Yol Xəritəsi” imzalanıb.
Həmçinin 2 ölkə arasında məktəbəqədər və ümumi təhsil sahəsində cari əməkdaşlıq və gələcək inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.

Эмин Амруллаев встретился с министром дошкольного и общего образования Узбекистана
13 ноября министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с министром  дошкольного и общего образования Республики Узбекистан Хилолой Умаровой, находящейся с визитом в нашей стране в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочного соглашения ООН Конвенция об изменении климата (COP29).
В ходе встречи была подписана «Дорожная карта по реализации совместных программ между Министерством науки и образования Азербайджанской Республики и Министерством дошкольного и общего образования Республики Узбекистан на 2025-2026 годы».
Также были обсуждены текущее сотрудничество и перспективы дальнейшего развития в сфере дошкольного и общего образования между двумя странами.