COP29 çərçivəsində “Dünyanın ən yaxşı universitetlərinin reytinq siyahısı: dayanıqlılıq 2025”in nəticələri elan ediləcək
Noyabrın 18-də COP29 çərçivəsində dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan “QS Quacquarelli Symonds” tərəfindən “Dünyanın ən yaxşı universitetlərinin reytinq siyahısı: dayanıqlılıq 2025”in nəticələri elan ediləcək.
Tədbir Elm və Təhsil Nazirliyi, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi və QS-in birgə təşkilatçılığı ilə yaşıl zonada keçiriləcək.
Sözügedən tədbir çərçivəsində dünyanın qabaqcıl universitetlərinin nümayəndələrinin iştirakı ilə “Ali təhsildə dayanıqlılıq: davamlı universiteti idarə etmək üçün nə lazımdır?” mövzusunda panel sessiyası da təşkil olunacaq.

As part of COP29, the results of the “World University Rankings: Sustainability 2025” will be announced.
On November 18, as part of COP29, “QS Quacquarelli Symonds,” one of the world’s most prestigious ranking organizations, will announce the results of the “World University Rankings: Sustainability 2025.”
The event will be held in the Green Zone and organized jointly by the Ministry of Science and Education, the State Agency for Science and Higher Education, and QS.
As part of the event, a panel session titled “Sustainability in Higher Education: What is Needed to Manage a Sustainable University?” will also be organized with the participation of representatives from leading universities worldwide.