COP29 çərçivəsində “Dünyanın ən yaxşı universitetlərinin reytinq siyahısı: dayanıqlılıq 2025”in nəticələri elan ediləcək
Noyabrın 18-də COP29 çərçivəsində dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan “QS Quacquarelli Symonds” tərəfindən “Dünyanın ən yaxşı universitetlərinin reytinq siyahısı: dayanıqlılıq 2025”in nəticələri elan ediləcək.
Tədbir Elm və Təhsil Nazirliyi, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi və QS-in birgə təşkilatçılığı ilə yaşıl zonada keçiriləcək.
Sözügedən tədbir çərçivəsində dünyanın qabaqcıl universitetlərinin nümayəndələrinin iştirakı ilə “Ali təhsildə dayanıqlılıq: davamlı universiteti idarə etmək üçün nə lazımdır?” mövzusunda panel sessiyası da təşkil olunacaq.

В рамках COP29 будут объявлены результаты: «Рейтинга лучших университетов мира: устойчивое развитие 2025»
18 ноября в рамках COP29 одна из самых влиятельных рейтинговых организаций мира QS Quacquarelli Symonds объявит результаты «Рейтингового списка лучших университетов мира: устойчивое развитие 2025».
Мероприятие пройдет в зеленой зоне при  совместной организацией Министерства науки и образования, Государственного агентства по науке и высшему образованию и QS.
В рамках мероприятия будет организована панельная сессия на тему: «Устойчивость в высшем образовании: что нужно для управления устойчивым университетом?».