Elm və təhsil nazirinin müavini Rusiya Federasiyası Elm və Ali Təhsil Nazirliyi yanında Ekspert Şurasının iclasında iştirak edib
Noyabrın 12-də Bakıda BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində Rusiya Federasiyası Elm və Ali Təhsil Nazirliyi yanında Ekspert Şurasının iclası keçirilib.
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli də iclasda iştirak edib.
Çıxış edən Rusiyanın elm və ali təhsil naziri Valeri Falkov beynəlxalq layihələrin müzakirəsinə həsr olunmuş iclasın gündəliyində olan məsələlər barədə məlumat verib.
İclasda iqlim dəyişikliyi ilə mübarizə sahəsində aparılan tədqiqatlarla bağlı təqdimatlar nümayiş etdirilib, fikir mübadiləsi aparılıb.

Заместитель министра науки и образования принял участие в заседании Экспертного совета при Министерстве науки и высшего образования Российской Федерации
12 ноября в Баку в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29) состоялось заседание Экспертного совета при Министерстве науки и высшего образования Российской Федерации.
На встрече также принял участие заместитель министра науки и образования Гасан Гасанлы.
Выступая, министр науки и высшего образования России Валерий Фальков проинформировал о вопросах повестки дня совещания, посвященного обсуждению международных проектов.
На встрече были показаны презентации, связанные с исследованиями, проводимыми в области борьбы с изменением климата, и состоялся обмен мнениями.