COP29 çərçivəsində “İqlim dəyişikliyi" müsabiqəsinin final mərhələsi keçiriləcək
Noyabrın 18-də COP29 çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) dəstəyi ilə Oksford Universitetinin “Saïd” Biznes Məktəbi, eləcə də "Burjeel” holdinqi tərəfindən “İqlim dəyişikliyi" müsabiqəsinin final mərhələsi təşkil olunacaq.
Müsabiqənin final mərhələsində şagirdlərdən ibarət 5 komanda və 5 müəllim iştirak edəcək. Bu mərhələdə iştirakçıların təqdimatları münsiflər tərəfindən qiymətləndiriləcək. Qaliblərin mükafatlandırılması mərasimi isə mavi zonada, Azərbaycan Milli Pavilyonunda təşkil olunacaq.
Qeyd edək ki, “İqlim dəyişikliyi" müsabiqəsinə 135-i Azərbaycandan olmaqla 58 ölkədən 1 000-dən çox müraciət daxil olub.

Финальный этап конкурса «Изменение климата» пройдет в рамках COP29
18 ноября в рамках COP29 будет организован финальный этап конкурса «Изменение климата» проводимого бизнес-школой Saïd Оксфордского университета и холдингом Burjeel при поддержке Сумгайытского государственного университета.
В финальном этапе конкурса примут участие 5 команд студентов и 5 преподавателей. На этом этапе выступления участников будут оцениваться членами жюри. Церемония награждения победителей пройдет в синей зоне, в Национальном павильоне Азербайджана.
Отметим, что на конкурс «Изменение климата» было подано более 1000 заявок из 58 стран, в том числе 135 заявок из Азербайджана.