COP29 çərçivəsində “İqlim dəyişikliyi" müsabiqəsinin final mərhələsi keçiriləcək
Noyabrın 18-də COP29 çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) dəstəyi ilə Oksford Universitetinin “Saïd” Biznes Məktəbi, eləcə də "Burjeel” holdinqi tərəfindən “İqlim dəyişikliyi" müsabiqəsinin final mərhələsi təşkil olunacaq.
Müsabiqənin final mərhələsində şagirdlərdən ibarət 5 komanda və 5 müəllim iştirak edəcək. Bu mərhələdə iştirakçıların təqdimatları münsiflər tərəfindən qiymətləndiriləcək. Qaliblərin mükafatlandırılması mərasimi isə mavi zonada, Azərbaycan Milli Pavilyonunda təşkil olunacaq.
Qeyd edək ki, “İqlim dəyişikliyi" müsabiqəsinə 135-i Azərbaycandan olmaqla 58 ölkədən 1 000-dən çox müraciət daxil olub.

The final stage of the "Climate Change" competition will be held as part of COP29
On November 18, as part of COP29, the final stage of the "Climate Change" competition will be organized by the University of Oxford’s Saïd Business School and the "Burjeel" holding, with the support of Sumgayit State University (SSU).
Five teams of students and five teachers will participate in the final stage of the competition. During this stage, participants' presentations will be evaluated by a panel of judges. The award ceremony for the winners will take place in the Blue Zone at Azerbaijan’s National Pavilion.
It should be noted that the "Climate Change" competition received over 1,000 applications from 58 countries, including 135 from Azerbaijan.