Həsən Həsənli "British Council"ın “Climate Connection” proqramının təqdimatında iştirak edib
Noyabrın 11-də BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində "British Council" tərəfindən “Climate Connection” (İqlim Bağları) proqramının təqdimatı keçirilib.
Mərasimdə elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli də iştirak edib.
Məlumat verilib ki, “Climate Connection” (İqlim Bağları) proqramı qlobal iqlim əməkdaşlığı üçün platforma rolunu oynayaraq 22 milyon şəxsi əhatə edir və 7500-dən çox tərəfdaşı bir araya gətirib.
Bu il "British Council" iqlimlə bağlı müzakirələrdə əsas fəaliyyətini iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə incəsənətin, mədəniyyətin və təhsilin rolunu artıraraq gənclərin təşəbbüsünün gücləndirilməsi, eləcə də maraqlı tərəflərlə müzakirələrin aparılmasına yönəldib.
Bildirilib ki, COP29 zamanı "British Council" Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının apardığı tədqiqatları, ekspert panellərini, seminarları, təlim və interaktiv sessiyaları təqdim edəcək.

Hasan Hasanli Participates in the British Council's "Climate Connection" Program Launch
On November 11, as part of the 29th session of the United Nations Framework Convention on Climate Change (COP29), the British Council launched its “Climate Connection” program.
Hasan Hasanli, Deputy Minister of Science and Education, attended the event.
It was announced that the “Climate Connection” program serves as a platform for global climate collaboration, engaging 22 million individuals and bringing together more than 7,500 partners.
This year, the British Council has focused its climate-related efforts on strengthening the role of arts, culture, and education in combating climate change, empowering youth initiatives, and fostering discussions with key stakeholders.
It was also noted that during COP29, the British Council will showcase research, expert panels, workshops, training, and interactive sessions led by the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.