Həsən Həsənli "British Council"ın “Climate Connection” proqramının təqdimatında iştirak edib
Noyabrın 11-də BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində "British Council" tərəfindən “Climate Connection” (İqlim Bağları) proqramının təqdimatı keçirilib.
Mərasimdə elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli də iştirak edib.
Məlumat verilib ki, “Climate Connection” (İqlim Bağları) proqramı qlobal iqlim əməkdaşlığı üçün platforma rolunu oynayaraq 22 milyon şəxsi əhatə edir və 7500-dən çox tərəfdaşı bir araya gətirib.
Bu il "British Council" iqlimlə bağlı müzakirələrdə əsas fəaliyyətini iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə incəsənətin, mədəniyyətin və təhsilin rolunu artıraraq gənclərin təşəbbüsünün gücləndirilməsi, eləcə də maraqlı tərəflərlə müzakirələrin aparılmasına yönəldib.
Bildirilib ki, COP29 zamanı "British Council" Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının apardığı tədqiqatları, ekspert panellərini, seminarları, təlim və interaktiv sessiyaları təqdim edəcək.

Гасан Гасанлы принял участие в презентации программы British Counsil «Климатическая связь»
11 ноября в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29) British Counsil (Британский Совет) представил программу «Климатическая связь».
В церемонии также принял участие заместитель министра науки и образования Гасан Гасанлы.
Сообщалось, что данная программа служит платформой для глобального климатического сотрудничества, охватывает 22 миллиона человек и объединяет более 7500 партнеров.
В этом году Британский Совет сосредоточил свои дебаты по климату на укреплении молодежных инициатив и вовлечении заинтересованных сторон путем повышения роли искусства, культуры и образования в борьбе с изменением климата.
Отметим, что в ходе COP29 Британский совет представит исследования, экспертные обсуждения, проведет семинары, тренинги и интерактивные сессии, которые будут проводиться  Соединенным Королевством Великобритании и Северной Ирландии.