Emin Əmrullayev Özbəkistanın “Zamin” Beynəlxalq İctimai Fondunun nümayəndə heyəti ilə görüşüb
Oktyabrın 25-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Özbəkistanın “Zamin” Beynəlxalq İctimai Fondunun icraçı orqanının rəhbəri Tamilla Aliyevanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Özbəkistan arasında təhsil sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, Füzulidə 960 şagird yerlik Mirzə Uluqbəy adına 1 nömrəli tam orta məktəbin inşasında Özbəkistan tərəfinin göstərdiyi xüsusi dəstək vurğulanıb.
Eyni zamanda tərəflər sözügedən Fondla gələcək birgə fəaliyyət, qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər üzrə müzakirə aparıblar.

Emin Amrullayev meets with a delegation from the “Zamin” International Public Foundation of Uzbekistan
Science and Education Minister Emin Amrullayev met with a delegation of the executive body of the “Zamin” International Public Foundation of Uzbekistan headed by Tamilla Aliyeva on 25 October.
Prospects of cooperation between Azerbaijan and Uzbekistan in the field of education were discussed at the meeting, and the special support provided by the Uzbek side in the construction of a secondary school No.1 named after Mirza Ulugbek in Fizuli for 960 pupils was underlined.
At the same time, the parties discussed further joint activities with the said fund and other issues of mutual interest.