Emin Əmrullayev Özbəkistanın “Zamin” Beynəlxalq İctimai Fondunun nümayəndə heyəti ilə görüşüb
Oktyabrın 25-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Özbəkistanın “Zamin” Beynəlxalq İctimai Fondunun icraçı orqanının rəhbəri Tamilla Aliyevanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Özbəkistan arasında təhsil sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, Füzulidə 960 şagird yerlik Mirzə Uluqbəy adına 1 nömrəli tam orta məktəbin inşasında Özbəkistan tərəfinin göstərdiyi xüsusi dəstək vurğulanıb.
Eyni zamanda tərəflər sözügedən Fondla gələcək birgə fəaliyyət, qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər üzrə müzakirə aparıblar.

Эмин Амруллаев встретился с делегацией Международного общественного фонда Узбекистана «Замин»
25 октября министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с делегацией, возглавляемой руководителем исполнительного органа Международного общественного фонда Узбекистана «Замин» Тамиллой Алиевой.
На встрече были обсуждены перспективы сотрудничества в сфере образования между Азербайджаном и Узбекистаном, подчеркнута особая поддержка, оказанная узбекской стороной в строительстве средней школы имени Мирзы Улугбея на 960 учащихся в Физули.
Также стороны обсудили дальнейшую совместную деятельность с указанным Фондом и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.