Nazir müavini Həsən Həsənli ICESCO təhsil nazirlərinin 3-cü konfransında iştirak edir
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli "Təhsilin transformasiyasının hüdudlarından kənar Sammiti: Öhdəlikdən fəaliyyətə" mövzusunda keçirilən İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatına (ICESCO) üzv ölkələrin təhsil nazirlərinin 3-cü konfransında iştirak məqsədilə Oman Sultanlığının Maskat şəhərində səfərdədir.
Konfransın ilk günü açılış nitqləri, təhsil üçün birlik, təhsilin rəqəmsallaşdırılması, yaşıl təhsilə keçid, böhran vəziyyətində təhsil kimi plenar sessiyalarla yadda qalıb.
Qeyd edək ki, konfransda 40-dan çox üzv ölkənin təhsil üzrə yüksək səviyyəli nümayəndə heyətləri iştirak edir.  Konfrans 3 oktyabr tarixinədək davam edəcək.

Заместитель министра Гасан Гасанлы принимает участие в III конференции министров образования ICESCO
Заместитель министра науки и образования Гасан Гасанлы находится с визитом в Маскате (Оман) для участия в III конференции министров образования стран-членов Всемирной исламской организации образования, науки и культуры (İСЕSCО) на тему «Саммит по трансформации образования: от обязательств к действию».
В первый день конференции прошли  пленарные заседания на темы единство ради образования, цифровизация образования, переход к зеленому образованию.
Следует отметить, что в конференции принимают участие делегации высокого уровня по вопросам образования из более чем 40 стран-участниц. Конференция продлится до 3 октября.