"Times Higher Education" Beynəlxalq Reytinq Agentliyi ilə növbəti əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Sentyabrın 12-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev və “Times Higher Education” (THE) Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin THE reytinqlərində cari vəziyyəti ilə yanaşı, agentlik və nazirlik arasında növbəti əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Müzakirənin yekununda "Times Higher Education” Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin rəhbərliyi tərəfindən elm və təhsil nazirinə “THE Impact 2024” reytinqində 17 Dayanıqlı İnkişaf Məqsədinin hər biri üzrə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin uğurlu nəticələrini əks etdirən sertifikat təqdim olunub.

Further opportunities for cooperation with Times Higher Education International Rating Agency were discussed
On September 12, the Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, met with representatives of the Times Higher Education (THE) International Rating Agency.
In addition to the current status of Azerbaijan's higher education institutions in THE ratings, the meeting discussed prospects for further cooperation between the agency and the ministry.
Following the discussion, the Times Higher Education (THE) International Rating Agency management presented the Minister of Science and Education with a certificate reflecting the successful results of Azerbaijan's higher education institutions on each of the 17 Sustainable Development Goals in “THE Impact 2024” program.