"Times Higher Education" Beynəlxalq Reytinq Agentliyi ilə növbəti əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Sentyabrın 12-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev və “Times Higher Education” (THE) Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin THE reytinqlərində cari vəziyyəti ilə yanaşı, agentlik və nazirlik arasında növbəti əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Müzakirənin yekununda "Times Higher Education” Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin rəhbərliyi tərəfindən elm və təhsil nazirinə “THE Impact 2024” reytinqində 17 Dayanıqlı İnkişaf Məqsədinin hər biri üzrə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin uğurlu nəticələrini əks etdirən sertifikat təqdim olunub.

Обсуждены дальнейшие возможности сотрудничества с Международным рейтинговым агентством Times Higher Education
12 сентября состоялась встреча министра науки и образования Эмина Амруллаева с представителями Международного рейтингового агентства Times Higher Education (THE).
Помимо текущего статуса высших учебных заведений Азербайджана в рейтингах THE, на встрече были обсуждены перспективы дальнейшего сотрудничества между агентством и министерством.
По итогам обсуждения руководство Times Higher Education вручило министру науки и образования сертификат, отражающий успешные результаты высших учебных заведений Азербайджана по каждой из 17 целей устойчивого развития в программе «THE Impact 2024».