Həsən Həsənli UNESCO Rəqəmsal Öyrənmə Həftəsində çıxış edib
Sentyabrın 5-də elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli UNESCO Rəqəmsal Öyrənmə Həftəsinin 6-cı plenar sessiyasında çıxış edib.
“Dayanıqlı gələcəyə gedən yollar: rəqəmsal və yaşıl təhsilə keçid” başlığı altında keçirilən plenar sessiyadakı çıxışında Həsən Həsənli rəqəmsal və yaşıl təhsilə keçid üzrə təhsil siyasətindən danışıb, ölkəmizin uğurlu təcrübəsini auditoriya ilə bölüşüb. COP29 tədbirinin Azərbaycanda keçiriləcəyini və 2024-cü ilin “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edildiyini xatırladan nazir müavini bu istiqamətdə elm və təhsil sahəsində həyata keçirilən tədbirlər haqqında da məlumat verib.

Hasan Hasanli spoke at the UNESCO Digital Learning Week
On September 5, Deputy Minister of Science and Education Hasan Hasanli addressed the 6th plenary session of the UNESCO Digital Learning Week.
In his speech at the plenary session entitled “Pathways to a Sustainable Future: Transition to Digital and Green Education” Hasan Hasanli spoke about the educational policy on transition to digital and green education and shared the successful experience of our country with the audience. Recalling that the COP29 event will be held in Azerbaijan and that 2024 is announced as “The year of solidarity for a green world”, the Deputy Minister also provided information on the measures implemented in this direction in the field of science and education.