Elm və təhsil naziri Dünya Təhsil Forumunda
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan nümayəndə heyəti London şəhərində keçirilən Dünya Təhsil Forumunda iştirak edir.
114 ölkədən 120 nazirin iştirak etdiyi forum “Süni intellektin təşviqi, insan münasibətləri və dayanıqlılığın qurulması, iqlim fəaliyyətinin sürətləndirilməsi. Daha güclü, daha cəsarətli, daha yaxşı təhsil üçün siyasət və icranı necə prioritetləşdirməliyik?” mövzusuna həsr olunub.
Qeyd edək ki, forum çərçivəsində bir sıra ölkələrin nümayəndə heyətləri ilə ikitərəfli görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Minister of Science and Education at the World Education Forum
The Azerbaijani delegation led by the Minister of Science and Education Emin Amrullayev is participating in the World Education Forum held in London.
The forum, where attended 120 ministers from 114 countries, is dedicated to the topic “Promoting Artificial Intelligence, Building Human Relations and Resilience, Accelerating Climate Action. How should we prioritize policy and implementation for stronger, bolder, better education?”.
It should be noted that it is planned to hold bilateral meetings with the delegations of a number of countries within the framework of the forum.