Elm və təhsil naziri Dünya Təhsil Forumunda
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan nümayəndə heyəti London şəhərində keçirilən Dünya Təhsil Forumunda iştirak edir.
114 ölkədən 120 nazirin iştirak etdiyi forum “Süni intellektin təşviqi, insan münasibətləri və dayanıqlılığın qurulması, iqlim fəaliyyətinin sürətləndirilməsi. Daha güclü, daha cəsarətli, daha yaxşı təhsil üçün siyasət və icranı necə prioritetləşdirməliyik?” mövzusuna həsr olunub.
Qeyd edək ki, forum çərçivəsində bir sıra ölkələrin nümayəndə heyətləri ilə ikitərəfli görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Министр науки и образования на Всемирном образовательном форуме
Азербайджанская делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым участвует во Всемирном форуме образования, проходящем в Лондоне.
Форум, в котором принимают участие 120 министров из 114 стран, проходит под названием "Продвижение искусственного интеллекта, построение человеческих отношений и устойчивости, ускорение действий по борьбе с изменением климата». Как следует расставить приоритеты для более сильного, смелого и лучшего образования?".
Следует отметить, что в рамках форума планируется провести двусторонние встречи с делегациями ряда стран.