Prezident Füzuli şəhərində 240 yerlik uşaq bağçasının təməlini qoyub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 16-da Füzuli şəhərində 240 yerlik uşaq bağçasının təməlini qoyub.
Dövlətimizin başçısına uşaq bağçası barədə məlumat verildi.
Bildirildi ki, uşaq bağçasının inşası üçün 2,4 hektar torpaq sahəsi ayrılıb. Layihəyə əsasən, uşaq bağçası üçün əsas bina, oyun zonası, avtodayanacaq və texniki zona yaradılacaq.
Məktəbəqədər təhsil müəssisəsinin ikimərtəbəli binasında qrup, inzibati, texniki və tibb otaqları, idman və musiqi zalları, mətbəx olacaq. Burada uşaqların rahatlığı, ilkin biliklərə yiyələnmələri və əylənmələri üçün hər cür şərait təmin ediləcək. Uşaq bağçasının həyətində oyun meydançaları salınacaq və digər zəruri infrastruktur yaradılacaq.
Prezident İlham Əliyev görüləcək işləri əks etdirən videoçarxa baxdı.
Sonra dövlətimizin başçısı uşaq bağçasının təməlini qoydu.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda uşaqların təlim-tərbiyəsinə, sosial müdafiəsinin gücləndirilməsinə, vətənpərvərlik ruhunda və sağlam yetişmələrinə daim xüsusi diqqət yetirilir. Bu məsələ işğaldan azad olunan ərazilərdə də diqqət mərkəzində saxlanılır.

Президент заложил в городе Физули фундамент детского сада на 240 мест
16 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев заложил в городе Физули фундамент детского сада на 240 мест.
Глава государства был проинформирован о детском саде.
Было отмечено, что под строительство детского сада отведен земельный участок площадью 2,4 гектара. Согласно проекту, для детского сада будет построено основное здание, созданы игровая зона, автостоянка и техническая зона.
В двухэтажном здании дошкольного учебного заведения будут функционировать комнаты для групп, технического персонала, административный, медицинский кабинеты, спортивный и музыкальный залы, кухня. Здесь будут обеспечены все условия для удобства детей, приобщения их к начальным знаниям и развлечений. Во дворе детского сада будут созданы игровые площадки и другая необходимая инфраструктура.
Президент Ильхам Алиев посмотрел видеоролик, отражающий предстоящую работу.
Затем глава государства заложил фундамент детского сада.
Отметим, что в Азербайджане уделяется постоянное внимание обучению, развитию и здоровью детей, усилению их социальной защиты, воспитанию в духе патриотизма. Этот вопрос находится в центре внимания и на освобожденных от оккупации территориях.