Elm və təhsil nazirinin müavini Ankara şəhərində səfərdədir
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənlinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərində səfərdədir.
Oktyabrın 12-də nümayəndə heyəti Azərbaycan – Türkiyə Universitetinin (ATU) təsis edilməsi istiqamətində müzakirələrin davam etdirilməsi məqsədilə Türkiyə Respublikasının Ali Təhsil Şurasında görüş keçirib.
Görüş zamanı ATU-nun yaradılması üzrə hüquqi çərçivənin formalaşdırılması istiqamətində danışıqlar davam etdirilib.
Daha sonra nümayəndə heyəti Bilkent Universitetinin texnoparkına baxış keçirib və universitetin rektoru Kürşat Aydoğan ilə görüşüb.

Deputy Minister of Science and Education is on a visit to Ankara
A delegation led by Deputy Minister of Science and Education Hasan Hasanli is on a visit to Ankara, Republic of Turkey.
On 12 October, the delegation held a meeting at the Higher Education Council of the Republic of Turkey to continue discussions on the establishment of the Azerbaijani-Turkish University (ATU).
In the course of the meeting, negotiations on the formation of a legal basis for the establishment of the ATU were continued.
The delegation then visited the technopark of the Bilkent University and met with the rector of the university, Kursat Aydogan.