Elm və təhsil naziri Surinam Respublikasının təhsil, elm və mədəniyyət naziri ilə görüşüb
Oktyabrın 11-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Surinam Respublikasının təhsil, elm və mədəniyyət naziri Henri Orinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, nümayəndə heyəti 10 – 15 oktyabr tarixlərində ölkəmizdə təcrübə səfərindədir. “Ümumi və peşə təhsilinə dəstək” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilən səfərin məqsədi ümumi və peşə təhsili sahəsində Azərbaycan təcrübəsinin öyrənilməsidir.
Səfər çərçivəsində ADA Universiteti, Bakı Ali Neft Məktəbi, STEAM İnnovasiya Mərkəzi, Sənaye və İnnovasiyalar üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzi və 132-134 saylı təhsil kompleksinə ziyarət nəzərdə tutulur.

Министр науки и образования встретился с Министром образования, науки и культуры Республики Суринам
11 октября министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с делегацией, возглавляемой министром образования, науки и культуры Республики Суринам Генри Ори.
В ходе встречи были обсуждены перспективы сотрудничества в сфере образования между двумя странами.
Отметим, что визит делегации в нашей стране продолжится с 10-15 октября. Целью визита, осуществляемого в рамках проекта «Поддержка общего и профессионального образования», является изучение опыта Азербайджана в сфере общего и профессионального образования.
В рамках визита запланировано посещение Университета ADA, Бакинской Высшей школы нефти, Инновационного центра STEAM, Бакинского государственного профессионально-технического образовательного центра промышленности и инноваций и образовательного комплекса №132-134.