Emin Əmrullayev Gürcüstanın Baş naziri ilə görüşüb
Mayın 19-da Gürcüstanda səfərdə olan elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev bu ölkənin Baş naziri İrakli Qaribaşvili ilə görüşüb.
Görüşdə Gürcüstanın təhsil və elm naziri Giorgi Amilaxvari, ADA Universitetinin rektoru Hafiz Paşayev və Azərbaycanın Gürcüstandakı səfiri Faiq Quliyev iştirak ediblər.
Görüş zamanı Azərbaycanda gürcü dilində, Gürcüstanda isə Azərbaycan dilində tədris aparılan məktəblərin fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilib, ümumi, ali təhsil və elm sahələrində əməkdaşlığın perspektivləri vurğulanıb.

Эмин Амруллаев встретился с премьер-министром Грузии
19 мая находящийся с визитом в Грузии министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с премьер-министром этой страны Ираклием Гарибашвили.
Во встрече приняли участие министр образования и науки Грузии Георгий Амилахвари, ректор Университета АДА Хафиз Пашаев и посол Азербайджана в Грузии Фаиг Гулиев.
В ходе встречи высоко оценили деятельности школ с преподаванием на грузинском языке в Азербайджане и азербайджанском языке в Грузии, подчеркнуты перспективы сотрудничества в сферах общего, высшего образования и науки.