Heydər Əliyev irsi Lordlar Palatasında anıldı
Mayın 9-da Lordlar Palatasında elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Böyük Britaniya Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi Baronessa Emma Nikolson və ölkəmizin Böyük Britaniyadakı səfiri Elin Süleymanovun iştirakı ilə görüş keçirilib.
Görüşün məhz ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə təsadüf etməsinin rəmzi məna daşıdığı vurğulanıb.
Görüşdə həmçinin iki ölkə arasında təhsil sahəsində əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə edilib, xaricdə təhsil üzrə dövlət proqramları çərçivəsində Böyük Britaniya ali təhsil müəssisələrinin Azərbaycan vətəndaşlarının üstünlük verdiyi universitetlər siyahısında yer aldığı bildirilib. Bununla yanaşı, ümumi, ali təhsil və tədqiqat sahələrində əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

Память Гейдара Алиева почтили в Палате лордов Великобритании
Находящийся с визитом в Лондоне министр науки и образования Азербайджана Эмин Амруллаев встретился с торговым представителем премьер-министра Великобритании по Азербайджану баронессой Эммой Николсон. Во встрече также  принял участие посол Азербайджана в Великобритании Элин Сулейманов.
На встрече было отмечено, что встреча в Палате лордов имеет символическое значение, так как совпадает со 100-летием со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
На встрече было выражено удовлетворение сотрудничеством в области образования между двумя странами, и было отмечено, что британские высшие учебные заведения входят в список университетов, предпочитаемых гражданами Азербайджана в рамках государственных программ по обучению за рубежом.
Также состоялся обмен мнениями о перспективах развития сотрудничества в области общего и высшего образования.