Heydər Əliyev irsi Lordlar Palatasında anıldı
Mayın 9-da Lordlar Palatasında elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Böyük Britaniya Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi Baronessa Emma Nikolson və ölkəmizin Böyük Britaniyadakı səfiri Elin Süleymanovun iştirakı ilə görüş keçirilib.
Görüşün məhz ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə təsadüf etməsinin rəmzi məna daşıdığı vurğulanıb.
Görüşdə həmçinin iki ölkə arasında təhsil sahəsində əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə edilib, xaricdə təhsil üzrə dövlət proqramları çərçivəsində Böyük Britaniya ali təhsil müəssisələrinin Azərbaycan vətəndaşlarının üstünlük verdiyi universitetlər siyahısında yer aldığı bildirilib. Bununla yanaşı, ümumi, ali təhsil və tədqiqat sahələrində əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

Heydar Aliyev’s legacy was commemorated in the House of Lords
On May 9, a meeting was held in the House of Lords with the participation of Minister of Science and Education Emin Amrullayev, British Prime Minister’s Trade Envoy for Azerbaijan Baroness Emma Nicholson and our country’s Ambassador in Great Britain Elin Suleymanov.
It was emphasized that the meeting coincided with the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev’s birth.
It was also expressed in the meeting satisfaction with the cooperation in the field of education between the two countries, and it was stated that the British higher education institutions are on the list of universities preferred by citizens of Azerbaijan within the framework of state programs on education abroad. In addition, views were exchanged on the development prospects of cooperation in general, higher education and research fields.