Prezident Qubadlı şəhərində 600 şagird yerlik tam orta məktəb binasının təməlinin qoyulması mərasimində iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 4-də Qubadlı şəhərində 600 şagird yerlik tam orta məktəb binasının təməlinin qoyulması mərasimində iştirak edib.
Dövlətimizin başçısına məktəb binası ilə bağlı məlumat verildi.
Bildirildi ki, məktəb Qubadlı şəhəri, Dondarlı kəndi və ona bitişik açıq ərazidə inşa olunacaq. Təhsil ocağı və ona məxsus açıq ərazilər yaşayış sahələri ilə əhatə olunacaq. Məktəbin həyətyanı ərazisindəki idman qurğularından və oyun meydançalarından axşamlar və həftə sonları ictimaiyyət nümayəndələri də istifadə edə biləcəklər.
Qeyd edildi ki, məktəb binası modul tipli sinif otaqlarından istifadə olunmaqla layihələndirilib. Təbii işıqla işıqlandırılmış daxili məkanlar məktəbin enerji tələbatını minimuma endirəcək. Binanın strukturu uyğunlaşan sistemdir və şəhərin böyüməsi ilə bağlı şagird sayı artdıqca genişləndirilə bilər.

Президент принял участие в закладке фундамента здания полной средней школы на 600 ученических мест в городе Губадлы
4 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в закладке фундамента здания полной средней школы на 600 ученических мест в городе Губадлы.
Глава государства был проинформирован о здании школы.
Отмечено, что школа будет построена на открытой территории, прилегающей к городу Губадлы и селу Дондарлы. Учебное заведение и принадлежащие ему открытые территории будут окружены жилыми массивами. По вечерам и в выходные дни представители общественности также смогут воспользоваться спортивными сооружениями и игровыми площадками во дворе школы.
Подчеркивалось, что школьное здание спроектировано с использованием классных комнат модульного типа. Внутренние помещения будут освещаться естественным светом, что минимизирует потребности школы в электроэнергии. Структура здания является адаптивной, с ростом города и увеличением числа учащихся она может быть расширена.