Məktəblilərin xeyriyyə tamaşası
Bakı şəhəri 220 nömrəli məktəb-liseyin şagirdlərinin hazırladığı “Nağıllar aləminə səyahət” adlı xeyriyyə tamaşası nümayiş olunub. Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) təşəbbüsü ilə Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrında səhnəyə qoyulan tamaşa Azərbaycan xalq nağılları və dünya ədəbiyyatı nümunələri əsasında hazırlanıb.
Xeyriyyə tamaşasını Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının Humanitar siyasət, diaspora, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyeva, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, BŞTİ-nin müdiri Mehriban Vəliyeva, millət vəkilləri, “YAŞAT” Fondunun müdir müavini Rəbiyyə Cəfərova, şəhid ailələrinin üzvləri və digər qonaqlar izləyiblər.
Humanizm və ümumbəşəri dəyərlərin təbliğ olunduğu tamaşanın məqsədi nağıl qəhrəmanlarının dili ilə dünya uşaqlarının sülh, əmin-amanlıq şəraitində yaşamaq istəyini, dostluğa və sülhə çağırış mesajlarını çatdırmaqdan ibarətdir.
Xeyriyyə tamaşasının nümayişindən əvvəl sözügedən təhsil müəssisəsinin ansambl üzvlərinin canlı ifaları dinlənilib, məktəb-liseydə təhsil alan 1 nömrəli uşaq evinin şagirdlərinin rəsm əsərlərindən ibarət sərgi nümayiş olunub.
Qeyd edək ki, inklüziv sinif şagirdlərinin də iştirak etdiyi tamaşadan əldə olunan vəsait “YAŞAT” Fonduna köçürülüb.

Minister of Education meets with Director-General of ICESCO
On January 11, the Azerbaijani Minister of Education Emin Amrullayev has met with a delegation led by Director General of the Islamic Educational, Scientific and Cultural Organization (ICESCO) Dr. Salim bin Mohammed Al-Malik.
The sides discussed the current state of and prospects for cooperation between the country and the organization in the sphere of education. It was noted that by the relevant order of the President of the Republic of Azerbaijan, a total of 51 students earned the right to study in higher educational institutions of Azerbaijan under the educational grant established for the citizens of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) member states.
Minister Emin Amrullayev said that 10 pupils were killed, 16 pupils were injured and 54 educational institutions were destroyed as a result of attacks by the Armenian armed forces, which lasted more than 6 weeks since September 27 last year. The minister emphasized that appropriate steps had been taken to eliminate the damage.
As part of his visit to Azerbaijan, ICESCO Director General Salim bin Mohammed Al-Malik will visit the liberated territories.