ADNSU-da "Code For Future" layihəsinin məzun günü
Martın 13-də "Code For Future" layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) tələbələri üçün məzun günü təşkil olunub.
Tədbirdə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, "Alqoritmika" beynəlxalq təhsil şirkətinin baş direktoru Andrey Lobanov, ali təhsil müəssisələrinin rektorları və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev “Code For Future” layihəsinin İT bazarının inkişafında əhəmiyyətini vurğulayıb. Layihənin gənclər arasında böyük maraq doğurduğunu diqqətə çatdıran nazir əlavə edib ki, gələcəkdə layihənin əhatə dairəsinin genişləndirilməsi nəzərdə tutulur.
ADNSU-nun rektoru Mustafa Babanlı öz növbəsində bildirib ki, bu gün 593 tələbə layihəni uğurla başa vurur.
"Alqoritmika" beynəlxalq təhsil şirkətinin baş direktoru Andrey Lobanov qeyd edib ki, İT bacarıqları gələcəyini seçmək üçün böyük imkandır və rəqəmsal bacarıqları inkişaf etdirməklə istənilən peşədə çalışmaq mümkündür.
Tədbir çərçivəsində layihə rəhbəri Nəzrin Əliyeva təqdimatla çıxış edib.
Daha sonra ADNSU-nun “Code For Future” layihəsindən məzun olan tələbələri buraxılış işlərini təqdim ediblər.
Sonda ən yaxşı nəticə toplayan 12 tələbə mükafatlandırılıb.
Qeyd edək ki, "Code For Future" layihəsinin məqsədi veb-tərtibatçılıq, sistem inzibatçılığı, QA – mühəndis proqramı üzrə tələbələrin “junior” səviyyədə mütəxəssis kimi yetişdirilməsidir.

В АГУНП состоялся выпускной день проекта CODE FOR FUTURE
13 марта рамках проекта CODE FOR FUTURE при организации Министерства науки и образования состоялся выпускной студентов Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности (АГУНП).
В мероприятии приняли участие министр науки и образования Эмин Амруллаев, руководитель международной школы математики и программирования "Алгоритмика" Андрей Лобанов, ректоры университетов и ряд других гостей.
В своем выступлении министр науки и образования Эмин Амруллаев отметил особую важность проекта CODE FOR FUTURE в развитии рынка информационных технологий.
Также министр добавил, что данный проект вызвал большой интерес среди молодёжи и благодаря его успешной реализации в последующие годы планируется его расширение.
В свою очередь, ректор АГУНП Мустафа Бабанлы рассказал об успехах проекта.
Он отметил, что сегодня 593 выпускника проекта получили сертификат о его успешном окончании.
Далее выступая на мероприятии глава "Алгоритмики" Андрей Лобанов заявил, что ИТ - это большая возможность для выбора своего будущего: «Благодаря работе в области цифровых технологий вы можете выбрать любую профессию, так как навыки в ИТ открывают двери в любую профессию».
Руководитель проекта CODE FOR FUTURE Назрин Алиева дала подробную информацию о проекте.
Затем студенты проекта выступили с презентацией своих выпускных проектов.
В конце мероприятия 12 самых успешных студентов проекта были награждены сертификатами.
Следует отметить, что целью проекта «CODE FOR FUTURE» -обучение студентов по трем специальностям: «Web-разработчик», «Системный администратор», «QA-инженер».