20 Yanvara həsr olunmuş xüsusi dərslər
Yanvarın 19-da təhsil müəssisələrində 20 Yanvar faciəsinin otuz üçüncü ildönümünə həsr olunmuş xüsusi dərslər keçiriləcək.
Bu barədə elm və təhsil nazirinin müvafiq əmri ilə təsdiqlənmiş “20 Yanvar faciəsinin otuz üçüncü ildönümü ilə bağlı Elm və Təhsil Nazirliyinin Tədbirlər Planı”nda qeyd edilib.
Plana əsasən təhsil müəssisələrində 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş kitab, foto və rəsm sərgilərinin, ədəbi-bədii kompozisiyaların təşkili, konfrans, seminar, mühazirə və "dəyirmi masa"ların keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Пройдут специальные уроки, посвященные 20 Января
19 января в учебных заведениях пройдут специальные уроки, посвященные 33-й годовщине трагедии 20 Января.
Об этом говорится в утвержденном соответствующим приказом министра науки и образования «Плане мероприятий Министерства науки и образования в связи с тридцать третьей годовщиной трагедии 20 января».
В рамках плана мероприятий в учебных заведениях предусмотрены организация различных выставок, показ литературно- художественных композицтй, проведение конференций, семинаров, лекций и "круглых столов".