Qırğız Respublikasının məktəbliləri Azərbaycanda səfərdədir
Qırğız Respublikasının Nizami Gəncəvi adına 103 saylı məktəbinin və Heydər Əliyev adına 20 saylı məktəb-gimnaziyasının şagird-müəllim heyəti təcrübə mübadiləsi çərçivəsində “STEAM Azərbaycan” layihəsi ilə tanış olmaq məqsədilə Azərbaycanda səfərdədir.
Səfərin ilk günü nümayəndə heyəti Fəxri xiyabanı ziyarət edərək ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsini yad edib, məzarı önünə gül dəstələri qoyub.
Daha sonra nümayəndə heyəti Bakı Avropa liseyi və Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksini ziyarət edib, hər iki müəssisənin rəhbərliyi ilə görüşüb, şagirdlər üçün yaradılan şərait, həmçinin müəssisələrdə fəaliyyət göstərən STEAM mərkəzləri ilə tanış olub, ulu öndərin anım gününə həsr olunmuş sənədli film izləyib.
Səfər ərzində Qırğız Respublikasının nümayəndə heyətinin Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakı Avropa liseyi və Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksində STEAM yönümlü təlimlərdə iştirakı, həmçinin Bakı şəhərinin tarixi-memarlıq abidələrinə və qoruqlarına ziyarəti nəzərdə tutulur.

Школьники Кыргызской Республики находятся в Азербайджане
Учащиеся-педагоги школы №103 им. Низами Гянджеви и школы-гимназии №20 имени Гейдара Алиева Кыргызской Республики находятся с визитом в Азербайджане для ознакомления с проектом «STEAM Азербайджан» в рамках обмена опытом.
Сначала делегация посетила Аллею почетного захоронения, почтила память общенационального лидера Гейдара Алиева и возложила цветы к его могиле.
Далее делегация посетила Бакинскую Европейскую среднюю школу и Комплекс современного образования имени Гейдара Алиева, встретилась с руководством обоих учреждений, ознакомилась с условиями, созданными для учащихся, а также действующими в учреждениях STEAM-центрами, посмотрела документальный фильм, посвященный дню памяти великого лидера Гейдара Алиева.
В ходе визита делегация Кыргызской Республики при поддержке Министерства науки и образования примет участие в STEAM-ориентированном обучении в Бакинском Европейском лицее и Комплексе современного образования имени Гейдара Алиева, а также посетит историко-культурные и архитектурные памятники и заповедники Баку.