Brandenburq Texniki Universitetinin nümayəndə heyəti ilə görüş
Dekabrın 8-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Almaniya Federativ Respublikasının Brandenburq Texniki Universitetinin nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Nazir Azərbaycan Texniki Universiteti və Brandenburq Texniki Universiteti arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin cari vəziyyətindən məmnunluğunu ifadə edib, hər iki ali təhsil müəssisəsi arasında imzalanmış magistratura və doktorantura səviyyələrində ikili diplom proqramları haqqında müqavilələrin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Brandenburq Texniki Universitetinin prezidenti öz növbəsində Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin yaradılmasında maraqlı olduqlarını bildirib.

Встреча с делегацией Бранденбургского технического университета
8 декабря министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с делегацией Бранденбургского технического университета Федеративной Республики Германии.
Министр выразил удовлетворение нынешним состоянием сотрудничества между Азербайджанским техническим университетом и Бранденбургским техническим университетом и подчеркнул важность соглашений о программах двойного диплома на уровне магистра и доктора наук, подписанных между обоими высшими учебными заведениями.
Президент Бранденбургского технического университета, в свою очередь, сообщила, что они заинтересованы в установлении отношений сотрудничества с вузами нашей страны.