SAF 2022-ə az vaxt qaldı!
5-9 dekabr tarixlərində Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində STEAM Azərbaycan layihəsi çərçivəsində beynəxalq SAF (STEAM Azerbaijan Festival) 2022 keçiriləcək.
STEAM Azərbaycan Festivalı 10 kateqoriya üzrə yarış formatında, həmçinin 1 kateqoriya üzrə innovativ layihələr sərgisi formatında təşkil ediləcək.
Festivalın keçirilməsində məqsəd STEAM əsaslı tədrisin təşviqi, şagirdlər arasında XXI əsr bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, yaradıcı, rəqəmsal texnologiya biliciləri olan şagird və tələbələrin aşkarlanması və şəbəkələşməsi, innovasiyalar və rəqəmsallaşma üzrə beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsindən ibarətdir.
Qeyd edək ki, STEAM Azərbaycan Festivalı ilk dəfə 9-10 dekabr 2021-ci il tarixlərində təşkil olunub. Festivala ümumilikdə 289 komandadan 892 iştirakçı qatılıb.
STEAM təhsil metodu 5 əsas disiplinlərin birləşik şəkildə təşkilidir. Elm (Science), Texnologiya (Technology), Mühəndislik (Engineering), İncəsənət (Art), Riyaziyyatın (Math) birgə və inteqrasiya olunmuş şəkildə tədris etmək ideyası üzərində qurulub.

Скоро стартует Международный фестиваль STEAM «SAF 2022»
5-9 декабря при поддержке Министерства науки и образования Азербайджана в Бакинском Экспо-центре пройдет “Международный фестиваль STEAM Азербайджан 2022” (SAF-2022).
Азербайджанский фестиваль STEAM будет организован в формате конкурса по 10 номинациям, а также в формате выставки инновационных проектов по 1 номинации.
Целью проведения фестиваля является продвижение STEAM-образования, развитие навыков XXI века среди учащихся, обнаружение и объединение творческих, разбирающихся в цифровых технологиях учащихся и студентов, а также изучение международного опыта в сфере инноваций и цифровизации.
Следует отметить, что Азербайджанский фестиваль STEAM впервые был организован 9-10 декабря 2021 года. Всего в фестивале приняли участие 892 участника из 289 команд.
Метод обучения STEAM представляет собой комбинированную организацию 5 основных дисциплин. Он основан на идее совместного и интегрированного обучения науке (Science), технологиям (Technology), технике (Engineering), искусству (Art), и математике (Math).