SAF 2022-ə az vaxt qaldı!
5-9 dekabr tarixlərində Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində STEAM Azərbaycan layihəsi çərçivəsində beynəxalq SAF (STEAM Azerbaijan Festival) 2022 keçiriləcək.
STEAM Azərbaycan Festivalı 10 kateqoriya üzrə yarış formatında, həmçinin 1 kateqoriya üzrə innovativ layihələr sərgisi formatında təşkil ediləcək.
Festivalın keçirilməsində məqsəd STEAM əsaslı tədrisin təşviqi, şagirdlər arasında XXI əsr bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, yaradıcı, rəqəmsal texnologiya biliciləri olan şagird və tələbələrin aşkarlanması və şəbəkələşməsi, innovasiyalar və rəqəmsallaşma üzrə beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsindən ibarətdir.
Qeyd edək ki, STEAM Azərbaycan Festivalı ilk dəfə 9-10 dekabr 2021-ci il tarixlərində təşkil olunub. Festivala ümumilikdə 289 komandadan 892 iştirakçı qatılıb.
STEAM təhsil metodu 5 əsas disiplinlərin birləşik şəkildə təşkilidir. Elm (Science), Texnologiya (Technology), Mühəndislik (Engineering), İncəsənət (Art), Riyaziyyatın (Math) birgə və inteqrasiya olunmuş şəkildə tədris etmək ideyası üzərində qurulub.

The International STEAM Azerbaijan Festival 2022 (SAF 2022) will be held at the Baku Expo Center on December 5-9, 2022, within the STEAM Azerbaijan project and with the support of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
The purpose of the festival is to support STEAM-based education, nurture 21st century skills among students, identify and network creative, digital tech-savvy students, and research international experience in innovation and digitalization.
SAF 2022 is organized in the format of a competition in 10 categories, as well as in the format of an exhibition of cutting-edge innovations projects in 1 category. More than 1300 participants from Azerbaijan and 7 other countries will immerse in sharp competition, learning, and fun.
All general education and higher education (public, private, etc.) students from every district and city in the country, as well as international students, are eligible to compete in numerous categories in the form of the teams. Along with the students from other educational institutions, applications are accepted from vocational, secondary, extracurricular educational institutions, independently, for the category of "Exhibition of creative projects" conducted within the festival.