Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlərin təhsil nazirlərinin görüşü keçirilib
Noyabrın 29-da Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlərin təhsil nazirlərinin onlayn görüşü keçirilib.
Görüşdə açılış nitqi ilə çıxış edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev pandemiya dövründə ölkəmizdə təhsilin davamlılığının təmin edilməsi məqsədilə atılan addımlar, Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin həyata keçirilməsi istiqamətində təhsil sahəsində görülən işlər və əldə olunan nailiyyətlər barədə tədbir iştirakçılarını məlumatlandırıb.
Tədbirdə həmçinin UNESCO-nun Baş direktorunun təhsil məsələləri üzrə müavini Stefania Giannini, İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının Baş katibinin təhsil siyasəti üzrə xüsusi müşaviri, təhsil və bacarıqlar üzrə direktoru Andreas Şleyxer və Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlərin təhsil nazirləri çıxış edərək təhsil sahəsi qarşısında duran çağırışlardan bəhs edib, baş verən yeniliklərlə bağlı öz təcrübələrini bölüşüblər.
Görüş zamanı Qoşulmama Hərəkatı Gənclər Təşkilatının rəhbəri Orduxan Qəhrəmanzadə də çıxış edib və təşkilatın fəaliyyəti haqqında iştirakçılara ətraflı məlumat verib.

Meeting of Ministers of Education from the Non-Aligned Movement member states kicks off
On November 29, the Ministry of Science and Education hosted an online meeting of the ministers of education from member states of the Non-Aligned Movement.
In his opening remarks at the meeting, Minister of Science and Education Emin Amrullayev informed participants about steps taken to ensure the continuity of education in our country during the pandemic, the activities implemented, and achievements gained in the field of education towards the Sustainable Development Goals.
Stefania Giannini, UNESCO's Assistant Director General for Education, Andreas Schleicher, Special Advisor on Education Policy and Director of Education and Skills at the Organization for Economic Cooperation and Development, and Ministers of Education from member states of the Non-Aligned Movement spoke at the event, describing the challenges facing education and sharing their experiences with regard to ongoing innovations in the field of education.
During the meeting, Ordukhan Gahramanzadeh, head of the youth organization of the Non-Aligned Movement, also spoke and informed the participants in detail about the activities of the organization.