Qazaxıstanın nümayəndə heyəti Azərbaycana səfər edib
Qazaxıstanın aparıcı ümumi təhsil müəssisələrindən biri olan “Nazarbayev İntellektual Məktəbləri”nin nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdədir.
Səfər çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib. Görüş zamanı “Nazarbayev İntellektual Məktəbləri” ilə Azərbaycanın ümumi təhsil müəssisələri arasında birbaşa əlaqələrin qurulması ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, bu barədə təkliflər səsləndirilib.
Nümayəndə heyəti həmçinin Bakı şəhərində yerləşən 20 nömrəli məktəb-lisey, Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey, Bülbül adına orta ixtisas musiqi məktəbi və Bakı Avropa Liseyini ziyarət edib. Görüşlər zamanı “Nazarbayev İntellektual Məktəbləri" ilə yerli ümumi təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub, təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. Qonaqlar ümumi təhsildə həyata keçirilən “STEAM”, “Rəqəmsal bacarıqlar” layihələri barədə ətraflı məlumat əldə ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunda (ARTİ) da qonaqlarla görüş keçirilib. Görüşdə Qazaxıstanın nümayəndə heyəti ARTİ ilə qarşılıqlı əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını ifadə edib.

Kazakhstan delegation visits Azerbaijan
A delegation from one of Kazakhstan's leading educational institutions, “Nazarbayev Intellectual Schools”, is visiting the Republic of Azerbaijan.
As part of the visit, the Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, has met with the delegation. During the meeting, views were exchanged on establishing direct links between “Nazarbayev Intellectual Schools” and general educational institutions in Azerbaijan, and proposals were made in this regard.
The delegation also visited the Baku school-lyceum No. 20, physics, mathematics, and informatics biased lyceum, the Byulbyul Specialized Secondary School of Music, and the Baku European Lyceum. During the meetings, prospects of cooperation between "Nazarbayev Intellectual Schools" and local general educational institutions were discussed, and the importance of sharing experiences was emphasized. The guests received detailed information about “STEAM” and “Digital skills” projects implemented in general education.
A meeting with the guests also took place at the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan (ARTI). At the meeting, the Kazakh delegation expressed interest in mutual cooperation with ARTI.
It should be noted that the visit of the Kazakh delegation, which began on October 31, will end today.