Qazaxıstanın nümayəndə heyəti Azərbaycana səfər edib
Qazaxıstanın aparıcı ümumi təhsil müəssisələrindən biri olan “Nazarbayev İntellektual Məktəbləri”nin nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdədir.
Səfər çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib. Görüş zamanı “Nazarbayev İntellektual Məktəbləri” ilə Azərbaycanın ümumi təhsil müəssisələri arasında birbaşa əlaqələrin qurulması ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, bu barədə təkliflər səsləndirilib.
Nümayəndə heyəti həmçinin Bakı şəhərində yerləşən 20 nömrəli məktəb-lisey, Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey, Bülbül adına orta ixtisas musiqi məktəbi və Bakı Avropa Liseyini ziyarət edib. Görüşlər zamanı “Nazarbayev İntellektual Məktəbləri" ilə yerli ümumi təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub, təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. Qonaqlar ümumi təhsildə həyata keçirilən “STEAM”, “Rəqəmsal bacarıqlar” layihələri barədə ətraflı məlumat əldə ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunda (ARTİ) da qonaqlarla görüş keçirilib. Görüşdə Qazaxıstanın nümayəndə heyəti ARTİ ilə qarşılıqlı əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını ifadə edib.

Делегация из Казахстана находится с визитом в Азербайджане
Делегация одного из ведущих общеобразовательных учебных заведений Казахстана «Назарбаев Интеллектуальные школы», находится с визитом в нашей стране.
В рамках визита министр науки и образования Эмин Амруллаев провел встречу с делегацией. В ходе встречи состоялся обмен мнениями об установлении тесных отношений между «Назарбаев Интеллектуальными школами» и общеобразовательными учреждениями Азербайджана, а также были озвучены предложения по этому поводу.
Затем делегация посетила школу-гимназию № 20 города Баку, лицей с уклоном физики, математики и информатики, среднюю специальную музыкальную школу им. Бюльбюля и Бакинскую европейскую гимназию.
В ходе встреч были обсуждены перспективы дальнейшего сотрудничества «Назарбаев Интеллектуальной школы» с местными общеобразовательными учреждениями, подчеркнута важность обмена опытом. Гости получили подробную информацию о проектах «STEAM» и «Цифровые навыки», реализуемых в общем образовании нашей страны.
Затем встреча с гостями состоялась в институте образования Азербайджанской Республики. На встрече делегация Казахстана выразила заинтересованность во взаимном сотрудничестве с Институтом образования АР.