Bakıda “İT-Akademiya”nın rəsmi açılışı olacaq
5 noyabr saat 14:00-da “Hilton Baku” hotelində Elm və Təhsil Nazirliyi və İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə “İT-Akademiya”nın rəsmi açılış mərasimi keçiriləcək.
Tədbirdə Elm və Təhsil Nazirliyinin, İqtisadiyyat Nazirliyinin nümayəndələri, "Alqoritmika" beynəlxalq proqramlaşdırma və riyaziyyat məktəbinin baş direktoru, həmçinin “İT-Akademiya”nın tərəfdaşları olan “Baku Steel Company”, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin təmsilçiləri çıxış edəcəklər.
Tədbirin ikinci hissəsində isə qabaqcıl İT mütəxəssisləri sahə ilə bağlı bilik və təcrübələrini bölüşəcək, “Sıfırdan karyera: İT sahəsində fəaliyyətə necə başlamaq olar?" və "Azərbaycanda İT-nin inkişaf perspektivləri" mövzularında müzakirələr aparacaqlar. Tədbirdə həmçinin “İT-Akademiya” kurslarının təqdimatı olacaq və bu barədə iştirakçılara ətraflı məlumat veriləcək.

В Баку состоится официальное открытие IT-Academy
5 ноября 2022 года в 14:00 в отеле «Hilton Baku» при поддержке Министерства науки и образования и Министерства экономики состоится официальная мероприятия открытия IT-Academy.
На мероприятии выступят представители Министерства науки и образования, Министерства экономики, генеральный директор Международной школы программирования и математики «Алгоритмика», а также сотрудники «Baku Steel Company», Агентства развития малого и среднего бизнеса (KOBİA) и Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности (АГУНП), являющиеся партнерами IT-Academy.
Во второй части мероприятия ведущие IT-специалисты поделятся своими знаниями и опытом в сфере IT и проведут дискуссии по темам «Карьера с нуля: как новичку попасть в IT» и «Перспективы развития IT в Азербайджане». В рамках мероприятия также состоится презентация курсов IT-Академии, участникам будет предоставлена подробная информация.