Beynəlxalq Riyaziyyat Olimpiadasından 5 medal
6-16 iyul tarixlərində Norveçin paytaxtı Oslo şəhərində 63-cü Beynəlxalq Riyaziyyat Olimpiadası təşkil edilib. Məktəblilərimiz olimpiadada uğurla çıxış edərək 1 gümüş, 4 bürünc medal və 1 həvəsləndirici mükafat qazanıb.
Belə ki, Təhsil Nazirliyinin tabeliyindəki Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü liseyin XI sinif şagirdləri Toğrul Abbasov gümüş, Amin Cəfərzadə bürünc medal, həmin liseyin X sinif şagirdləri Fidan Qarayeva və Cəlil Hüseynov bürünc medal, Bakı şəhəri 2 nömrəli texniki-humanitar liseyin XI sinif şagirdi Elçin Musazadə bürünc medal, Bakı şəhəri 72 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Cavad İsmayılzadə isə həvəsləndirici mükafat əldə edib.
Qeyd edək ki, 104 ölkənin iştirak etdiyi bu nüfuzlu olimpiadada Azərbaycan komandası 34-cü yerə layiq görülüb.

5 медалей на Международной олимпиаде по математике
Азербайджанские школьники успешно приняли участие в олимпиаде и завоевали 1 серебряную, 4 бронзовые медали и 1 поощрительную награду.
Так, Тогрул Аббасов, ученик 11-го класса лицея с уклоном физики, математики и информатики при Министерстве образования завоевал серебряную медаль, Амин Джафарзаде завоевал бронзовую медаль, и ученики 10 -го класса этого же лицея Фидан Гараева и Джалил Гусейнов завоевали бронзовые медали.
Ученик 11-го класса Бакинского технико-гуманитарного лицея №2 Эльчин Мусазаде завоевал бронзовую медаль, а ученик 11-го класса Бакинской полной средней школы №72 Джалал Исмаилзаде получил поощрительную награду.