Təhsil naziri Çex Respublikasının ölkəmizdəki səfiri ilə görüşüb
İyunun 9-da təhsil naziri Emin Əmrullayev ölkəmizdəki missiyasını başa vurmaqda olan Çex Respublikasının fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Milan Ekert ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi ilə Çex Respublikası arasında təhsil sahəsində olan əməkdaşlığın cari vəziyyəti və əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Həmçinin, Çex Respublikası ilə təhsil sahəsində əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilmiş “İnkişafa yardım” layihəsi zamanı Şamaxı rayonunda yerləşən Qaravəlli, Meysəri, Muğanlı, Qızmeydan, Əngəxaran kənd məktəblərinə “Merkur konstruktor dəstləri”nin təqdim olunması, habelə “Enerji səmərəliliyinin təmin olunması” layihəsi zamanı Şamaxı rayonu A.Rəcəbov adına Qaravəlli kənd tam orta məktəbində təmir işlərinin aparılması yüksək qiymətləndirilib.

Министр образования встретился с послом Чехии в Азербайджане
9 июня министр образования Эмин Амруллаев встретился с чрезвычайным и полномочным послом Чешской Республики Миланом Экертом, завершающим свою миссию в нашей стране.
В ходе встречи были обсуждены текущее состояние и перспективы сотрудничества между министерствами образования Азербайджанской Республики и Чешской Республики в сфере образования.
В рамках проекта «Содействие развитию», реализуемого совместно с Чешской Республикой в сфере образования, состоялась презентация «Конструкторских комплектов Меркурий» школам села Гаравелли, Мейсари, Муганлы, Гизмейдан, Ангахаран, расположенных в Шамахинском районе, а также в ходе проекта «Обеспечение энергоэффективности» была дана высокая оценка ремонтным работам в средней школе имени А. Раджабова в селе Гаравелли Шамахинского района.