Təhsil naziri Çex Respublikasının ölkəmizdəki səfiri ilə görüşüb
İyunun 9-da təhsil naziri Emin Əmrullayev ölkəmizdəki missiyasını başa vurmaqda olan Çex Respublikasının fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Milan Ekert ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi ilə Çex Respublikası arasında təhsil sahəsində olan əməkdaşlığın cari vəziyyəti və əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Həmçinin, Çex Respublikası ilə təhsil sahəsində əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilmiş “İnkişafa yardım” layihəsi zamanı Şamaxı rayonunda yerləşən Qaravəlli, Meysəri, Muğanlı, Qızmeydan, Əngəxaran kənd məktəblərinə “Merkur konstruktor dəstləri”nin təqdim olunması, habelə “Enerji səmərəliliyinin təmin olunması” layihəsi zamanı Şamaxı rayonu A.Rəcəbov adına Qaravəlli kənd tam orta məktəbində təmir işlərinin aparılması yüksək qiymətləndirilib.

Minister of Education meets with the Ambassador of the Czech Republic to Azerbaijan
On the 9th of June, the Minister of Education Emin Amrullayev met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic Milan Ekert, who is completing his mission in our country.
During the meeting, the current state and prospects of cooperation between the Ministries of Education of the Republic of Azerbaijan and the Czech Republic in the field of education were discussed.
The parties praised the provision of "Merkur construction kits" to schools in Garavelli, Meisari, Muganli, Gizmeydan and Angakharan villages of Shamakhi district as part of the "Aid to Development" project, as well as the repair work carried out at a secondary school named after Rajabov in Kareveli village of Shamakhi district as part of the "Ensuring energy efficiency" project. Both projects were implemented within the framework of cooperation with the Czech Republic in the field of education.