Təhsil naziri Türkiyədə işgüzar səfərdədir
Martın 16-da təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Türkiyə Respublikasına işgüzar səfəri başlayıb.
Səfər çərçivəsində təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyənin milli təhsil naziri Mahmut Özerlə görüşüb. Görüş zamanı iki ölkə arasında ümumi və peşə təhsili sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər iki ölkənin ümumi təhsil müəssisələrinin şagirdlərinin qarşılıqlı olaraq səfərlərinin təşviqi haqqında əldə olunmuş razılıq əsasında cari ilin 15-22 mart tarixlərində Azərbaycandan olan 25 şagird və onları müşayiət edən müəllimlərdən ibarət heyətin Türkiyənin Çanakkala şəhərinə səfərindən dolayı məmnun olduqlarını vurğulayıblar.
Qeyd edilib ki, cari ilin may-iyun aylarında isə Türkiyənin ümumi təhsil müəssisələrinin şagird və müəllimlərindən ibarət heyətin Bakıya və işğaldan azad olunmuş ərazilərə səfəri nəzərdə tutulur.

Министр образования находится с рабочим визитом в Турции
16 марта начался рабочий визит делегации во главе с министром образования Эмином Амруллаевым в Турецкую Республику.
В рамках визита министр образования Эмин Амруллаев встретился с министром национального образования Турции Махмутом Озером. В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущем состоянии и перспективах сотрудничества двух стран в сфере общего и профессионального образования.
Стороны также выразили удовлетворение поездкой 25 студентов и сопровождающих их преподавателей из Азербайджана в Чанаккале, Турция, 15-22 марта текущего года, на основе достигнутой договоренности о содействии взаимным поездкам учащихся общеобразовательных учебных заведений двух стран.
Было отмечено, что в мае-июне текущего года Баку и освобожденные территории посетит делегация учащихся и преподавателей общеобразовательных учреждений Турции.