Təhsil naziri Türkiyədə işgüzar səfərdədir
Martın 16-da təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Türkiyə Respublikasına işgüzar səfəri başlayıb.
Səfər çərçivəsində təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyənin milli təhsil naziri Mahmut Özerlə görüşüb. Görüş zamanı iki ölkə arasında ümumi və peşə təhsili sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər iki ölkənin ümumi təhsil müəssisələrinin şagirdlərinin qarşılıqlı olaraq səfərlərinin təşviqi haqqında əldə olunmuş razılıq əsasında cari ilin 15-22 mart tarixlərində Azərbaycandan olan 25 şagird və onları müşayiət edən müəllimlərdən ibarət heyətin Türkiyənin Çanakkala şəhərinə səfərindən dolayı məmnun olduqlarını vurğulayıblar.
Qeyd edilib ki, cari ilin may-iyun aylarında isə Türkiyənin ümumi təhsil müəssisələrinin şagird və müəllimlərindən ibarət heyətin Bakıya və işğaldan azad olunmuş ərazilərə səfəri nəzərdə tutulur.

The Minister of Education is on a business trip to Turkey
The business trip of the delegation led by the Minister of Education Emin Amrullayev to the Republic of Turkey began on March 16.
The Minister of Education Emin Amrullayev met with the Minister of National Education of Turkey Mahmut Ozer in the framework of the visit. During the meeting there was exchange of views about the current position and perspectives of cooperation in the field of general and vocational education between two countries.
The parties emphasized their satisfaction with the visit of the staff consisting of 25 students and accompanying teachers of Azerbaijan to Chanakkale city of Turkey on March 15-22 of the current year on the basis of agreement reached on the promotion of the mutual visits of the students of general educational establishments of two countries.
It was mentioned that it was planned the visit of the staff consisting of students and teachers of general educational establishments of Turkey to Baku and the liberated areas in May-June of the current year.