XVIII Beynəlxalq Jautikov Olimpiadasında uğur qazanan məktəblilərimiz
16-17 fevral 2022-ci il tarixlərində Qazaxıstanın Almatı şəhərində fizika, riyaziyyat və informatika fənləri üzrə onlayn XVIII Beynəlxalq Jautikov Olimpiadası (IZhO) keçirilib.
Məktəblilərimiz olimpiadada uğurla çıxış edərək 3 gümüş, 12 bürünc medal olmaqla, ümumilikdə 15 medal qazanıblar.
Qeyd edək ki, məktəblilərimiz 2006-cı ildən bugünədək sözügedən olimpiadada iştirak edərək 4 qızıl, 30 gümüş, 53 bürünc olmaqla ümumilikdə 87 medal qazanıblar.
İnformatika fənni üzrə beynəlxalq olimpiadalara hazırlıq prosesi “Azercell Telecom” şirkətinin dəstəyi ilə həyata keçirilir.

Our Students Succeeded in the XVIII International Zhautykov Olympiad.
On February 16-17, 2022, the online XVIII International Zhautykov Olympiad in Mathematics, Physics and Computer Science was held in Almaty city of Kazakhstan.
Our students successfully participated in the Olympiad, won totally 15 medals, being 3 silver, 12 bronze medals.
It shall be noted that our students have participated in the said Olympiad since 2006 till now and won totally 87 medals, being 4 gold, 30 silver, 53 bronze.
The preparation procedure for International Olympiads in Computer Science is held with the support of “Azercell Telecom” company.