Bakı Slavyan Universitetinin rektoru kollektivə təqdim edilib
Fevralın 18-də Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) rektoru Anar Nağıyev təhsil müəssisəsinin kollektivinə təqdim edilib.
Rektoru təqdim edən təhsil naziri Emin Əmrullayev dövlət başçısının müvafiq sərəncamını diqqətə çatdıraraq Anar Nağıyevi bu münasibətlə təbrik edib və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Emin Əmrullayev qeyd edib ki, BSU-nun özünəməxsus tarixi, ənənələri, Azərbaycanın ali təhsil sistemində xüsusi yeri və mövqeyi var. Vurğulanıb ki, ali təhsil müəsissələri qarşısında dayanan ən mühüm vəzifələr təhsilin keyfiyyətinin yaxşılaşdırılması, müasir əmək bazarının tələblərinə cavab verən yüksəkixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanması, gənclərin vətəndaş kimi formalaşması, qarşılıqlı etimad mühitinin yaradılması, beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsidir.
Təhsil naziri Anar Nağıyevin rəhbərliyi ilə unikal ali təhsil müəssisəsi olan BSU-da son zamanlar həyata keçirilən yeniliklərin, islahatların davamlı olacağına və bu ali təhsil müəssisəsinin keyfiyyətcə yeni inkişaf mərhələsinə daxil olacağına inamını ifadə edib. Nazir bu istiqamətdə qarşıya qoyulan vəzifələrin, verilən tapşırıqların icrası ilə bağlı müvafiq tövsiyələrini verib.

Ректор Бакинского славянского университета представлен коллективу
Представляя ректора, министр образования Эмин Амруллаев обратил внимание на соответствующее распоряжение Президента, поздравил Анара Нагиева с этим событием и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
Эмин Амруллаев отметил, что Бакинский славянский университет имеет уникальную историю, традиции, особое место и положение в системе высшего образования Азербайджана.
Отмечено, что важнейшими задачами, стоящими перед высшими учебными заведениями, являются повышение качества образования, подготовка высококвалифицированных специалистов, отвечающих требованиям современного рынка труда, формирование молодежи как граждан, создание атмосферы взаимного доверия и расширение международного сотрудничества.
Министр образования отметил уверенность в том, что последние инновации и реформы, проводимые в уникальном вузе БСУ под руководством Анара Нагиева, будут носить устойчивый характер и этот вуз выйдет на новый этап развития.