Təhsil nazirinin videoqəbulu keçirilib
Noyabrın 26-da təhsil naziri Emin Əmrullayev Yevlax, Bərdə, Tərtər, Ağdam, Füzuli, Xocavənd, Samux rayonları və Naftalan, Mingəçevir şəhərlərinin sakinlərini videobağlantı vasitəsilə qəbul edib. Qəbulda həmin şəhər və rayonlarda müvəqqəti məskunlaşmış məcburi köçkünlər də iştirak ediblər.
Təhsil naziri vətəndaşların müraciət, şikayət və təkliflərini diqqətlə dinləyərək hər bir müraciətin operativ şəkildə araşdırılması, qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyə uyğun həlli istiqamətində nazirliyin müvafiq aidiyyəti qurumlarının rəhbərlərinə konkret tapşırıqlar verib.
Qeyd edək ki, videoqəbulun təşkil edilməsində əsas məqsəd vətəndaşların Təhsil Nazirliyinə müraciət imkanlarını müasir texnologiyalardan istifadə etməklə genişləndirmək, regionlarda yaşayanlara nazirliyin inzibati binasına gəlmədən vəzifəli şəxslərlə videobağlantı vasitəsilə birbaşa əlaqə imkanının yaradılmasıdır.

Состоялся видеоприем министра образования
26 ноября министр образования Эмин Амруллаев провёл видеоприем граждан Евлахского, Бардинского, Тертерского, Агдамского, Физулинского, Ходжавендского, Самухского районов, городов Нафталан и Мингячевир.
В приеме также приняли участие вынужденные переселенцы, временно проживающие в указанных районах.
Министр, внимательно выслушав все обращения, жалобы и предложения граждан, дал конкретные поручения руководителям соответствующих департаментов министерства оперативно расследовать обращения и решить вопросы в соответствии с законодательством.
Следует отметить, что основная цель организации видеоприема - расширить возможности граждан по обращению в Министерство образования с использованием современных технологий, а также создание возможности для жителей регионов напрямую общаться с должностными лицами по видеосвязи без посещения административного здания Министерства образования.