Təhsil naziri Salim Atayın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb
İyunun 17-də təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyə Respublikasının Prezidenti Administrasiyasının yanında İnsan Resursları Ofisinin müdiri Salim Atayın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüş zamanı ölkəmizin ali təhsil müəssisələrində fəaliyyət göstərən karyera mərkəzlərinin fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, görüşdə müzakirə olunan məsələ Azərbaycan və Türkiyə arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 9-cu iclasının Protokolunda öz əksini tapıb.

Министр образования встретился с делегацией во главе с Салимом Атаем
17 июня министр образования Эмин Амруллаев встретился с делегацией во главе с Салимом Атаем, руководителем Управления кадров Администрации Президента Турецкой Республики.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по вопросам совершенствования деятельности центров карьеры, действующих в высших учебных заведениях страны.
Отметим, что обсуждаемый на встрече вопрос нашел отражение в протоколе 9-го заседания Совместной межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Азербайджаном и Турцией.