Təhsil naziri Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığında səfərdədir
İyulun 19-da təhsil naziri Emin Əmrullayev Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığına işgüzar səfəri çərçivəsində Böyük Britaniyanın "British Expertise" təşkilatında təhsillə bağlı ən müasir texnoloji xidmətlər təqdim edən təhsil qurumlarının nümayəndələri ilə görüşüb.
İyulun 20-də isə Emin Əmrullayev Lordlar Palatasında Böyük Britaniya Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi Baronessa Emma Nikolsonun təşkilatçılığı əsasında dünyanın və Böyük Britaniyanın Vorvik (University of Warwick), Nyukasl (Newcastle University), Durham (Durham University), Lester (University of Leicester) və s. kimi nüfuzlu universitetlərin rəhbərləri və nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüş zamanı nazir hazırda ölkəmizdə ali təhsil sahəsində həyata keçirilən layihə və təşəbbüslər, o cümlədən “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022–2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı” və “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” barədə məlumat verib. Dövlət Proqramı çərçivəsində 36 nəfər Azərbaycan vətəndaşının hazırda Böyük Britaniyada müxtəlif istiqamətlər üzrə doktorantura təhsili aldığı qeyd olunub, ikili diplom proqramları, həmçinin yeni Dövlət Proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.

The Minister of Education is on a visit to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
On the 19th of July , the Minister of Education Emin Amrullayev has met with representatives of educational institutions providing state-of-the-art technology services related to education at Great Britain's largest business network “British Expertise” during his business visit to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
On the 20th of July, at the House of Lords, Emin Amrullayev has met with leaders and representatives of prestigious universities of both the world and the UK, such as the University of Warwick, Newcastle University, Durham University, University of Leicester. This meeting was initiated by Baroness Emma Nicholson, Trade Envoy of the Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan.
During the meeting, the Minister informed of projects and initiatives currently being implemented in our country in the field of higher education, including the "State Program for the education of young people at prestigious higher education institutions of foreign countries for 2022-2026" and "State Program on increasing the international competitiveness of higher education system in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023". It was noted that 36 Azerbaijani citizens are currently studying for doctoral studies in the UK in various fields under the State Program. The dual diploma programs, as well as the prospects of cooperation under the new State Program were discussed.