İsmayıllı şəhər 6 nömrəli tam orta məktəbin yeni binası istifadəyə verilib
Noyabrın 1-də İsmayıllı şəhər Natiq Behdiyev adına 6 saylı tam orta məktəbin yeni binası istifadəyə verilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva açılışda iştirak ediblər.
Məlumat verilib ki, 1984-cü ildə inşa olunan bu məktəbin binası ötən müddətdə heç vaxt təmir olunmadığından istifadəyə yararsız vəziyyətə düşmüşdü. Ona görə də Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə məktəb üçün yeni binanın inşasına başlanıldı. 720 şagird yerlik yeni məktəb binası 5 korpusdan ibarətdir. Məktəbin nəzdində, həmçinin bütün yaş qruplarının istifadəsi üçün nəzərdə tutulan STEAM Mərkəzi fəaliyyət göstərir. Mərkəzdə şagirdlərə praktik məşğələlər vasitəsilə elmi, texniki biliklərin gündəlik həyatda tətbiqi nümayiş olunacaq. Məktəbdə sinif otaqları, fizika, kimya və biologiya laboratoriyaları, informatika, hərbi təlim, tibb, əmək təlimi otaqları, kitabxana, idman zalları, açıq idman meydançası var. Otaqlar zəruri mebel və avadanlıqla, əyani vəsaitlərlə təchiz edilib.

Президент Ильхам Алиев и Первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии полной средней школы номер 6 в Исмаиллы
1 ноября сдано в эксплуатацию новое здание Исмаиллинской городской полной средней школы номер 6 имени Натига Бехдиева.
В открытии приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева.
Было сообщено, что здание этой школы, построенное в 1984 году, пришло в непригодное состояние, так как за минувший период ни разу не ремонтировалось. Поэтому при поддержке Фонда Гейдара Алиева началось строительство нового здания для школы. Новое здание школы на 720 ученических мест состоит из 5 корпусов. При школе также действует STEAM центр, предназначенный для всех возрастных групп. В центре посредством практических занятия учащимся будут прививаться навыки применения научных, технических знаний в повседневной жизни. В школе имеются классные комнаты, физическая, химическая и биологическая лаборатории, кабинеты информатики, военной подготовки, медицинский кабинет, комната трудового обучения, библиотека, спортивные залы, открытая спортивная площадка. Помещения оснащены необходимой мебелью и оборудованием, наглядными пособиями.