Yaranma tarixi: 2014-2015-ci tədris ili
Məlumat: Layihə uşaq və yeniyetmələrin fiziki-psixi sağlamlığının qorunmasına xidmət edən sağlam təhsil texnologiyalarını işləyib hazırlamaq və tətbiq etmək, tədris prosesinin şagirdlərin sağlamlığını zədələməməsinə yönəlik fəaliyyətləri təşkil edir.
Əhatə dairəsi: Sumqayıtda 1, Bakıda 50 olmaqla, ümumilikdə 51 ümumi təhsil müəssisənin 287 ibtidai sinfində tətbiq edilir və ümumi şagird sayı 5166 nəfər təşkil edir. Bununla yanaşı, sağlam təhsil texnologiyaları 7 xüsusi və 4 inklüziv məktəbi əhatə edir.

Проект «Здоровое образование – здоровая нация»
Сведения: Проект организует деятельность по разработке и применению здоровых образовательных технологий, защищающих физическое и психическое здоровье детей и подростков, чтобы образовательный процесс не наносил вреда здоровью учащихся.
Охват: Проект «Здоровое образование- здоровая нация» реализуется  в 287 начальных классах 51 общеобразовательного учреждения, в том числе 1 в Сумгайыте и 50 в Баку, а общее количество учащихся составляет 5166 человек. Кроме того,  7 специальные и 4 инклюзивные школы оснащены  технологиями здорового образования.