Yaranma tarixi: 2016-cı il
Məqsəd: Korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsində ictimaiyyətin iştirakına imkan yaradılması, əlavə təhsil imkanları ilə şagirdlərin bilik və dünyagörüşünün artırılmasıdır.
Məlumat: “Azərbaycan üçün öyrət” təhsil proqramı “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”na uyğun olaraq, ümumtəhsil məktəblərində keyfiyyətli təhsil üçün bərabər imkanların yaradılmasını təmin edən təhsil proqramıdır.
Əhatə dairəsi: Proqram fəaliyyətini yay aylarında “Təhsil avtobusu” yay məktəbi vasitəsilə davam etdirir. “Təhsil avtobusu” yay məktəbi ölkəmizin müxtəlif şəhər və rayonlarını əhatə edən təhsil marafonudur. Proqram Təhsil Nazirliyi başda olmaqla bir sıra dövlət və özəl qurumlarla korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində əməkdaşlıq edir.

Проект «Учи для Азербайджана»
Цель: Создание возможностей для участия общественности в повышении качества образования в рамках корпоративной социальной ответственности, повышение знаний и кругозора школьников  с дополнительными образовательными возможностями.
Сведения: Образовательная программа « Учи для Азербайджана» является образовательной программой, обеспечивающей равные возможности для получения качественного образования в общеобразовательных школах в соответствии с «Государственной стратегией развития образования в Азербайджанской Республике».
Охват: Программа продолжает свою деятельность в летние месяцы в рамках летней школы «Образовательный автобус». Летняя школа «Образовательный автобус» — это образовательный марафон, охватывающий различные города и регионы страны. Программа сотрудничает с рядом государственных и частных учреждений, включая Министерство образования, в рамках корпоративной социальной ответственности.