Yaranma tarixi: 2016-cı il
Məqsəd: Korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsində ictimaiyyətin iştirakına imkan yaradılması, əlavə təhsil imkanları ilə şagirdlərin bilik və dünyagörüşünün artırılmasıdır.
Məlumat: “Azərbaycan üçün öyrət” təhsil proqramı “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”na uyğun olaraq, ümumtəhsil məktəblərində keyfiyyətli təhsil üçün bərabər imkanların yaradılmasını təmin edən təhsil proqramıdır.
Əhatə dairəsi: Proqram fəaliyyətini yay aylarında “Təhsil avtobusu” yay məktəbi vasitəsilə davam etdirir. “Təhsil avtobusu” yay məktəbi ölkəmizin müxtəlif şəhər və rayonlarını əhatə edən təhsil marafonudur. Proqram Təhsil Nazirliyi başda olmaqla bir sıra dövlət və özəl qurumlarla korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində əməkdaşlıq edir.

"Teach for Azerbaijan" project
Goal: Creation opportunities for public participation in improving the quality of education as part of corporate social responsibility, increasing the knowledge and outlook of students by using additional educational opportunities.
Information: “Teach for Azerbaijan” education program, in accordance with the 'State Strategy for Education Development in the Republic of Azerbaijan', is an education program that ensures equal opportunities for qualitative education in general education schools.
Scope of the coverage: The program continues its activities during the summer months through "The Education Bus" summer school. “The Education Bus” summer school is an educational marathon that covers different cities and regions of our country.  The program, headed by the Ministry of Education, collaborates with a number of public and private institutions within the framework of corporate social responsibility.