Aspirantların və gənc tədqiqatçıların XIII Respublika elmi konfransı

Aspirantların və gənc tədqiqatçıların XIII Respublika elmi konfransının yekunu barədə
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin əmri 

Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 2009-cu il 6-7 mart tarixlərində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin bazasında keçirilmiş Aspirantların və gənc tədqiqatçıların XIII Respublika elmi konfransının qərarını və bölmə sədrlərinin rəylərini nəzərə alaraq: 

ƏMR EDİRƏM: 

1.Təhsil Nazirliyi tərəfindən ənənəvi olaraq aspirantlar və gənc tədqiqatçılar üçün keçirilən respublika elmi konfranslarının ali məktəblərdə gənc alimlərin hazırlanmasına müsbət təsiri qeyd edilsin.

2. Təşkilat Komitəsinin qərarı ilə aspirantların və gənc tədqiqatçıların XIII Respublika elmi konfransında I yer tutmuş 3 nəfər aspirant və gənc tədqiqatçı noutbukla mükafatlandırılsın.

- Abdulhəmidova Samirə Məzahir qızı – Bakı Dövlət Universitetinin dissertant

- Bağırzadə Elşən Rəsul oğlu – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin aspirantı

- Ağamalıyeva Süsənbər Məhəddin qızı – Naxçıvan Dövlət Universitetinin aspirantı

3. Aspirantların və gənc tədqiqatçıların  XIII  Respublika elmi konfransının bölmə rəhbərlərinin rəyinə görə mövzularının aktuallığı, elmi-tədqiqat işini aparmaq və alınmış elmi nəticələri auditoriyaya çatdırmaq bacarığı ilə fərqlənmiş  aşağıdakı  aspirant və gənc tədqiqatçılara Təhsil Nazirliyinin sertifikatları təqdim edilsin: 

Fizika  bölməsi

1.

Cəfərov Tapdıq Aslan oğlu

 AMEA-nın aspirantı

2.

Qaraşova Gülər Əlican qızı

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin gənc tədqiqatçısı

3.

 Allahverdiyev Şəmsəddin Allahverdi oğlu    

Bakı Dövlət Universitetinin aspirantı

Kimya, kimya-texnologiya bölməsi

4.

 Allahverdiyeva Məhin Habil qızı

 Bakı Dövlət Universitetinin dissertantı

5.

Bəhmənova Fidan Nəriman qızı   

 Bakı Dövlət Universitetinin dissertantı

6.

Abasquliyeva Ülviyyə Balabəy qızı

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin aspirantı

Biologiya və kənd təsərrüfatı bölməsi

7.

Abdulhəmidova Samirə Məzahir qızı

Bakı Dövlət Universitetinin dissertantı

Tibb bölməsi

8.

Mədətli Fərəh İlham qızı

Azərbaycan Tibb Universitetinin aspirantı

9.

Mehralıyeva Sevil Jəbrayıl qızı

Azərbaycan Tibb Universitetinin dissertantı

10.

Cəlilova Kəmalə İbrahim qızı

Azərbaycan Tibb Universitetinin dissertantı

Mexanika və maşınqayırma bölməsi

11.

Nəbiyev Natiq Adil oğlu

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının dissertantı

Energetika və neft-qaz bölməsi

12.

Kərimova Kifayət Ələddin qızı

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının dissertantı

Avtomatika və informatika bölməsi

13.

Nuriyev Emin Yaqub oğlu

AMEA-nın Kibernetika İnstitutunun dissertantı

14.

Əliyev Zeynal Telman oğlu

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının dissertantı

15.

İsmayılova Kəmalə Şirin qızı

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının dissertantı

Tarix bölməsi

16.

Abbasova Leyla Qabil qızı

Bakı Dövlət Universitetinin dissertantı

17.

Məmmədova Arzu Əşrəf qızı

Bakı Dövlət Universitetinin aspirantı

İqtisadiyyat bölməsi

18.

Bağırzadə Elşən Rəsul oğlu

Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin aspirantı

19.

Ələkbərov Yusif Kamil oğlu

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının aspirantı

20.

Pərvizi Fərhad Pərviz oğlu

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının aspirantı

Fəlsəfə, sosiologiya, politologiya bölməsi

 21.

Məcidov Rasim Hacıağa oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin aspirantı

Xarici ölkələrin filologiyasi bölməsi

 22.

Ağamalıyeva Süsənbər Məhəddin qızı

Naxçıvan Dövlət Universitetinin aspirantı

 23

Hüseynova Ramilə Fərman qızı

Azərbaycan Dillər Universitetinin aspirantı

 24.

Əhmədova Ramidə Natiq qızı

Bakı Slavyan Universitetinin aspirantı

Hüquq və beynəlxalq münasibətlər bölməsi

 25.

Qənbərov Daşqın Məcid oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin aspirantı

 26.

Əliyeva Əsmər Əlimusa qızı

Bakı Dövlət Universitetinin dissertantı

 27.

Ağayev Səyyad Ağamir oğlu

DİN Polis Akademiyası (AMEA-nın dissertantı)

 28.

Qəniyev Tural Musa oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin aspirantı

 29.

Nəsirov Babək Rişad oğlu

DİN Polis Akademiyası (AMEA-nın dissertantı)

 30.

Hüseynov Fərhad Şahmar oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin aspirantı

 31.

Mustafayeva Ərəbiyyə Ənvər qızı

Bakı Dövlət Universitetinin dissertantı

Redaqogika və psixologiya bölməsi

 32.

İsmayılova Nigar Ramiz qızı

Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun dissertantı

 33.

Mirzəyeva Aynur Eldar qızı

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin                              dissertantı

Musiqişünaslıq bölməsi

 34.

Bayramova  Züleyxa Rafiq qızı

Bakı Musiqi Akademiyasının aspirantı

 35.

Əliyeva Fatima Səttar qızı

Bakı Musiqi Akademiyasının dissertantı

 36.

Əliyeva Xanım  Ağarza qızı

Bakı Musiqi Akademiyasının dissertantı

Mədəniyyətşünaslıq bölməsi

 37.

Əliyev Elşən Akif oğlu

Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin aspirantı

 38.

Cəlilova Fəridə Mahir qızı

Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin aspirantı

 39.

Zöhrabova Aysel Elxan qızı

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının dissertantı

Memarlıq və inşaat bölməsi

 40.

Şükürova Vüsalə Mehralı qızı

Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin dissertantı

 41.

Abdullayeva Ruqiyyə Rafiq qızı

Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin dissertantı

Coğrafiya və ekologiya bölməsi

 42.

Mikayılov Aruz Mətaf oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin aspirantı

 43.

Feyzullayeva Səadət Teyuf qızı

Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun dissertantı

4. Aspirant və gənc tədqiqatçıların XIII Respublika elmi konfransının bölmələrinin işini yüksək səviyyədə təşkil etdiklərinə görə aşağıda adları göstərilən bölmə sədrlərinə Təhsil Nazirliyinin təşəkkürü elan edilsin: 

Riyaziyyat bölməsi

 44.

Feyzullayeva Səadət Teyuf qızı

Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun dissertantı

 45.

Yaqubov Məmməd Haqverdi oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin kafedra müdiri, professor

Fizika bölməsi

 46.

Murquzov Mirzəli İsmayıl oğlu

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin fizika fakültəsinin dekanı, professor

Kimya, kimya – texnologiya bölməsi

 47.

Abbasov Vaqif Məhərrəm oğlu      

AMEA-nın Neft Kimya Prosesləri İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü

 48.

Verdizadə Nailə Allahverdi qızı

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin, kafedra müdiri, professor

Biologiya və kənd təsərrüfatı bölməsi

 49.

Babayev Məcnun Şıxbaba oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin  prorektoru

 50.

Fərəcov Ədalət Nurulla oğlu

professor

Tibb bölməsi

 51.

Vəliyeva Məhbubə Nəbi qızı

Azərbaycan  Tibb Universitetinin kafedra müdiri, professor

Mexanika və maşınqayırma bölməsi

 52.

Əliyev Knyaz Ələsgər oğlu 

Azərbaycan Dövlət İnşaat və Memarlıq  Universitetinin kafedra müdiri, professor

 53.

Axundov Məhəmməd Bağır oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin  professoru   

Energetika və neft-qaz bölməsi

 54.

Abdullayev Kamal Mehman oğlu

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının kafedra müdiri, professor

Avtomatika və informatika bölməsi

 55.

Əfəndiyev İsrail Rüstəm oğlu

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının kafedra müdiri, professor

Tarix bölməsi

 56.

Məmmədov Süleyman Abbas oğlu

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin kafedra müdiri, professor

İqtisadiyyat bölməsi

 57.

Bayramov Əvəz İslam oğlu

Azərbaycan  Dövlət İqtisad Universitetinin  elmi işlər üzrə  prorektoru, professor

Fəlsəfə, sosiologiya, politologiya bölməsi

 58.

Məmmədov Əziz Bəşir oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin professoru

Azərbaycan filologiyası bölməsi

 59.

 Seyidov Yusif Mir Əhməd oğlu

 Bakı Dövlət Universitetinin kafedra  müdiri, professor

Xarici ölkələrin filologiyası bölməsi

 60.

 Quliyeva Rəhilə Hüseyn qızı

 Bakı  Slavyan Universitetinin  professoru

Hüquq və beynəlxalq münasibətlər bölməsi

 61.

 Qasımov Alış  Məmiş oğlu

 Bakı Dövlət Universitetinin kafedra müdiri, professor

Musiqişunaslıq bölməsi

 62.

 Abdullazadə Gülnaz Abutalıb qızı

 Bakı Musiqi Akademiyasının elmi işlər üzrə prorektoru, professor

Pedaqogika və psixologiya bölməsi

63. Ağayev Əjdər Əbdülhüseyn oğlu Təhsil Problemləri İnstitutunun şöbə müdiri, professor

Mədəniyyətşünaslıq bölməsi

64. Manafova Maral Cəbrayıl qızı Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru, professor

Memarlıq və inşaat bölməsi

65. Ağayev Nuhəli Hacıbala oğlu  Azərbaycan Dövlət Memarlıq və İnşaat Universitetinin kafedra müdiri, professor

Coğrafiya və ekologiya bölməsi

66. Göyçaylı Şövqi  Yusifziya oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin kafedra müdiri, professor

 

5. Təhsil Nazirliyinin Elm şöbəsinə (G.Hüseynova) tapşırılsın:

5.1.Adları siyahıda olan aspirant və gənc tədqiqatçılar, habelə bölmə sədrləri  üçün sertifikatların hazırlanmasını təmin etsin.    

5.2 Aspirantların və gənc tədqiqatçıların XIII Respublika elmi konfransı bölmələrinin qərarlarına əsasən müsbət rəy almış məruzələrin tezislərini Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə nəşr olunmaq üçün təqdim etsin.  

6. İctimaiyyətlə əlaqə şöbəsi (B.Hüseynzadə) əmrin «Azərbaycan müəllimi» qəzetində və «Təhsil xəbərləri» məlumat-informasiya məcmuəsində dərc olunmasını və nazirliyin internet səhifəsində yerləşdirilməsini təmin etsin.

7. Əmrin icrasına nəzarət təhsil nazirinin müavini İ.Hüseynovaya həvalə edilsin.   

 

Əsas: konfransın qərarı, bölmə sədrlərinin protokolları.   

 

Misir Mərdanov
Təhsil naziri