Prezident Ağdam şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasının açılışında iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyulun 18-də Ağdam şəhərində 1 nömrəli 160 yerlik körpələr evi-uşaq bağçasının açılışında iştirak edib.
Bu binanın da inşası “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”nın icrası çərçivəsində həyata keçirilib. Körpələr evi-uşaq bağçası binasının inşasına ötən ilin fevralında başlanılıb.
Bu ilin fevralında Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva binanın tikintisində işlərin gedişi ilə tanış olublar.
Məktəbəqədər təhsil müəssisəsinin binasında balacaların rahatlığının təmin olunması, həmçinin təlim-tərbiyə prosesinin yüksək səviyyədə aparılması üçün zəruri şərait yaradılıb. Binada oyun və yataq otaqları, musiqi, rəqs və idman zalları var.
İşğaldan azad olunmuş torpaqlarımızda əhalinin məskunlaşması ilə yanaşı, məktəbəqədər tərbiyə müəssisələrinin inşası istiqamətində ardıcıl işlər görülür. Belə layihələr, eyni zamanda, bu ərazilərdə icra edilən bərpa-quruculuq işlərinin tərkib hissəsi olmaqla da mühüm əhəmiyyət daşıyır.

President attended the opening ceremony of nursery-kindergarten No. 1
On July 18, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended the opening ceremony of nursery-kindergarten No. 1, which has a capacity of 160 seats, in the city of Aghdam.
The construction of the nursery-kindergarten was carried out under the framework of the “First State Program on the Great Return to the Liberated Territories of the Republic of Azerbaijan.” Construction began last February.
In February of this year, President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva reviewed the progress of the construction.
The preschool facility is fully equipped to ensure children’s comfort and to support high-quality education and upbringing. The building includes playrooms, bedrooms, as well as music, dance, and sports halls.
Alongside the resettlement of the population in the liberated territories, consistent efforts are made to build preschool educational institutions. Such projects are an integral part of the restoration and reconstruction efforts in these areas and carry significant importance.