Həsən Həsənlinin ICESCO təhsil nazirlərinin 3-cü konfransında iştirakı davam edir
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənlinin Oman Sultanlığının Maskat şəhərində "Təhsilin transformasiyasının hüdudlarından kənar Sammiti: Öhdəlikdən fəaliyyətə" mövzusunda keçirilən İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatına (ICESCO) üzv ölkələrin təhsil nazirlərinin 3-cü konfransında iştirakı davam edir.
Konfransın ikinci günü açılış nitqləri səsləndirilib, sessiyalar keçirilib, qızların təhsili, mətbuat təhsili, təhsildə süni intellekt mədəniyyəti, təhsilin rəqəmsallaşdırılması və bu kimi digər mövzular üzrə hesabat və texniki sənədlər müzakirə edilib.
Sonda Maskat Bəyannaməsinin layihəsi qəbul edilib.
Qeyd edək ki, konfransda 40-dan çox üzv ölkənin təhsil üzrə yüksək səviyyəli nümayəndə heyətləri, sabiq dövlət başçıları, eləcə də beynəlxalq təşkilatların sədrləri və təhsil üzrə məsul şəxsləri iştirak edib.

Participation of Deputy Minister of Science and Education Hasan Hasanli in the 3rd ISESCO Education Ministers Conference continues
The participation of Deputy Minister of Science and Education Hasan Hasanli in the 3rd Conference of Ministers of Education of the Member States of the Islamic World Educational, Scientific, and Cultural Organization (ICESCO) held in Muscat city of the Sultanate of Oman on the theme “Education Transformation Summit: from Commitment to Action” continues.
On the second day of the conference, opening speeches were made, sessions were held, and reports and technical papers on girls' education, media education, the culture of artificial intelligence in education, digitization of education, and other similar topics were discussed.
Finally, the draft Muscat Declaration was adopted.
It should be noted that the conference was attended by high-level education delegations from more than 40 member states of ICESCO, former heads of states as well as chairpersons of international organizations and persons responsible for education.