Prezident İlham Əliyev Xankəndi şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasının təmirdən sonra açılışında iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 19-da Xankəndi şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasının təmirdən sonra açılışında iştirak edib.
Dövlətimizin başçısına körpələr evi-uşaq bağçasında yaradılan şərait barədə məlumat verildi.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 16 noyabr tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”na uyğun olaraq, Xankəndi şəhəri körpələr evi-uşaq bağçasının əsaslı təmiri nəzərdə tutulub.
Bildirildi ki, Elm və Təhsil Nazirliyinin sifarişi ilə bu ilin mayında Xankəndi şəhəri körpələr evi-uşaq bağçasının əsaslı təmirinə başlanılıb. Məktəbəqədər təhsil müəssisəsinin layihəsi 80 yerlik olmaqla 0,21 hektar ərazini, 1340 kvadratmetr ümumi sahəni əhatə edir. Burada 4 qrup otağı, tibb otağı, metodiki kabinet, mətbəx, akt və idman zalları və camaşırxana yaradılıb.

President Ilham Aliyev attended the inauguration of nursery-kindergarten No. 1 in the city of Khankendi following its renovation
On September 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended the inauguration of nursery-kindergarten No. 1 in the city of Khankendi following its renovation.
The head of state was briefed on the new facilities and improvements at the kindergarten.
Renovation work, commissioned by the Ministry of Science and Education, began in May this year. The project included a comprehensive overhaul of the 80-child capacity facility, covering 0.21 hectares with a total area of 1,340 square meters. The renovated kindergarten now features four group rooms, a medical room, a methodical cabinet, a kitchen, an assembly hall, a sports hall, and a laundry room.