Prezident İlham Əliyev Xankəndi şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasının təmirdən sonra açılışında iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 19-da Xankəndi şəhərində 1 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasının təmirdən sonra açılışında iştirak edib.
Dövlətimizin başçısına körpələr evi-uşaq bağçasında yaradılan şərait barədə məlumat verildi.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 16 noyabr tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”na uyğun olaraq, Xankəndi şəhəri körpələr evi-uşaq bağçasının əsaslı təmiri nəzərdə tutulub.
Bildirildi ki, Elm və Təhsil Nazirliyinin sifarişi ilə bu ilin mayında Xankəndi şəhəri körpələr evi-uşaq bağçasının əsaslı təmirinə başlanılıb. Məktəbəqədər təhsil müəssisəsinin layihəsi 80 yerlik olmaqla 0,21 hektar ərazini, 1340 kvadratmetr ümumi sahəni əhatə edir. Burada 4 qrup otağı, tibb otağı, metodiki kabinet, mətbəx, akt və idman zalları və camaşırxana yaradılıb.

Президент Ильхам Алиев принял участие в открытии после ремонта яслей-детского сада номер 1 в городе Ханкенди
19 сентября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в открытии после ремонта яслей-детского сада номер 1 в городе Ханкенди.
Глава государства был проинформирован об условиях, созданных в яслях-детском саду.
Отметим, что в соответствии с «I Государственной программой Великого возвращения на освобожденные от оккупации территории Азербайджанской Республики», утвержденной Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 16 ноября 2022 года, был предусмотрен капитальный ремонт яслей-детского сада города Ханкенди.
Было сообщено, что по заказу Министерства науки и образования в мае текущего года был начат капитальный ремонт яслей-детского сада города Ханкенди. По проекту дошкольное образовательное учреждение на 80 мест занимает площадь 0,21 га, общая площадь здания составляет 1340 квадратных метров. Здесь имеются 4 комнаты для групп, медпункт, методический кабинет, кухня, актовый и спортивный залы, прачечная.