Nazir müavini UNESCO Rəqəmsal Öyrənmə Həftəsi çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirib
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənlinin rəhbərliyi ilə Azərbaycan nümayəndə heyətinin UNESCO Rəqəmsal Öyrənmə Həftəsində iştirakı davam edir.
Tədbirin üçüncü günündə nümayəndə heyəti süni intellektin təhsildə və öyrənmədə istifadəsi, dəyərləndirilməsi üzrə bir sıra plenar sessiyalarda iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində Həsən Həsənli UNESCO-nun “Priority Africa” (PAX) bölməsinin rəhbəri Mohamed Elfarnavani və UNESCO İcraiyyə Şurasının sədri Vera Lakouilhe ilə görüşüb. Görüşlər zamanı UNESCO ilə elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, eləcə də PAX layihəsi üzrə birgə fəaliyyət imkanları müzakirə olunub.

Заместитель министра провел ряд встреч в рамках Недели цифрового образования ЮНЕСКО
Участие азербайджанской делегации в Неделе цифрового обучения ЮНЕСКО продолжается под руководством заместителя министра науки и образования Гасана Гасанлы.
В третий день мероприятия делегация приняла участие в ряде пленарных заседаний, посвященных использованию и оценке искусственного интеллекта в образовании.
В рамках мероприятия Гасан Гасанлы встретился с директором проекта ЮНЕСКО «Приоритет Африки» (PAX) Мохамедом Эльфарнавани и председателем Исполнительного совета ЮНЕСКО Верой Лакуйе. В ходе встреч обсуждались текущая ситуация и перспективы развития сотрудничества с ЮНЕСКО в сфере науки и образования, а также возможности совместного сотрудничества по проекту PAX.