4-cü Avropa Qızlar İnformatika Olimpiadasında məktəblilərimiz 2 bürünc medal və 1 həvəsləndirici mükafat qazanıblar
21–27 iyul tarixlərində Niderland Krallığının Veldhoven şəhərində 4-cü Avropa Qızlar İnformatika Olimpiadası (EGOI 2024) təşkil edilib.
56 ölkədən 194 məktəbli qızın iştirak etdiyi olimpiadada şagirdlərimiz 2 bürünc medal və 1 həvəsləndirici mükafat qazanıblar. Sözügedən olimpiadada Bakı şəhəri Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü liseyin IX sinif şagirdi Rahidil Bayramlı və Bakı Modern Təhsil Kompleksinin XI sinif şagirdi Nigar Hacıyeva bürünc medala, Gəncə şəhəri Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü respublika liseyinin X sinif şagirdi Ayan Kərimova həvəsləndirici mükafata layiq görülüblər.
Qeyd edək ki, 2017-ci ildən informatika fənni üzrə beynəlxalq olimpiadalara hazırlıq prosesi “Azercell Telekom” MMC-nin dəstəyi ilə həyata keçirilir. Bu müddət ərzində ölkə üzrə fərqli yaş qruplarından olan şagirdlərimiz müxtəlifmiqyaslı proqramlaşdırma müsabiqələrində ümumilikdə 72 medal əldə ediblər.

На 4 Европейской олимпиаде девушек по информатике наши ученицы завоевали 2 бронзовые медали и 1 поощрительный приз
21-27 июля в Вельдховене (Королевство Нидерланды) прошла IV Европейская олимпиада среди девушек по информатике (EGOI 2024).
На олимпиаде, в которой приняли участие 194 школьницы из 56 стран, наши ученицы завоевали 2 бронзовые медали и 1 мотивационную награду. На указанной олимпиаде учащаяся IX класса Бакинского лицея c физико-математическим и информатическим уклоном Рахидил Байрамлы и ученица XI класса Бакинского комплекса современного образования Нигяр Гаджиева были награждены бронзовой медалью, а ученица XI класса Гянджинского республиканского лицея с физико-математическим и информатическим уклоном Аян Керимова удостоена мотивоционной награды.
Отметим, что с 2017 года процесс подготовки к международным олимпиадам по информатике осуществляется при поддержке ООО «Azercell Telekom». За этот период наши воспитанники разных возрастных групп по всей стране завоевали в общей сложности 72 медали на соревнованиях по программированию различного масштаба.