Elm və təhsil nazirinin müavini Özbəkistanda səfərdədir
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənlinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “Azərbaycan Respublikası və Özbəkistan Respublikası arasında əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 13-cü iclası”nda iştirak məqsədilə Özbəkistanda səfərdədir.
Səfər çərçivəsində Həsən Həsənli Özbəkistan Respublikasının məktəbəqədər və ümumi təhsil nazirinin müavini Racabov Sardor Baxtiyoroviç, eləcə də elm, ali təhsil və innovasiyalar nazirinin müavini Daliyev Şoxrux Xojakbaroviçlə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında məktəbəqədər, ümumi təhsil, elm və ali təhsil sahələrində əməkdaşlığın cari vəziyyət və perspektivləri müzakirə olunub.

Заместитель министра науки и образования находится с визитом в Узбекистане
Делегация во главе с заместителем министра науки и образования Гасаном Гасанлы находится с визитом в Узбекистане для участия в «13-м заседании Совместной межправительственной комиссии по сотрудничеству между Азербайджанской Республикой и Республикой Узбекистан».
В рамках визита Гасан Гасанлы встретился с заместителем министра дошкольного и общего образования Республики Узбекистан Сардором Раджабовым Бахтиёровичем, а также с заместителем министра науки, высшего образования и инноваций Шохрухом Далиевым Ходжакбаровичем.
В ходе встречи были обсуждены текущая ситуация и перспективы сотрудничества между двумя странами в сфере дошкольного, общего образования, науки и высшего образования.