Azərbaycan–BƏƏ Nazirlərinin Təcrübə Mübadiləsi Forumunun II günündə “Təhsil” sessiyası keçirilib
İyunun 12-də Bakıda keçirilən Azərbaycan–BƏƏ Nazirlərinin Təcrübə Mübadiləsi Forumu çərçivəsində Azərbaycan Respublikası və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) aidiyyəti dövlət qurumlarının iştirakı ilə sessiyalar təşkil olunub.
Forumun ikinci günündə keçirilən “Təhsil” sessiyasında elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli və “Emirates Schools Establishment”in baş direktoru Mohammed Əl Qasimin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə müzakirələr aparılıb.
Müzakirələr zamanı iki ölkə arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və bundan sonrakı dövr üçün nəzərdə tutulan fəaliyyətlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Во второй день Форума министров Азербайджана и ОАЭ по обмену опытом состоялось сессия «Образование»
13 июня в рамках Министерского форума по обмену опытом между Азербайджаном и ОАЭ, который проходит в Баку, была организована сессия с участием профильных государственных учреждений Азербайджанской Республики и Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ).
На сессии «Образование», прошедшей во второй день форума, состоялись обсуждения с участием заместителя министра науки и образования Гасана Гасанлы и генерального директора компании «Emirates Schools Estate» Мохаммеда Аль-Гасима.
В ходе обсуждений состоялся обмен мнениями о текущем состоянии сотрудничества между двумя странами в сфере образования и дальнейшей совместной деятельности.