Türk Dövlətləri Təşkilatı və Türk Akademiyasının nümayəndə heyətləri Şuşa şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbdə olublar
Mayın 31-də Türk Dövlətləri Təşkilatı və Türk Akademiyasına üzv, həmçinin müşahidəçi dövlətlərin nümayəndə heyətləri Şuşa şəhərinə səfər çərçivəsində şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbdə yaradılmış şəraitlə tanış olublar.
Qonaqları məktəbdə yaradılmış müasir şəraitlə tanış edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev müəssisədə qurulmuş STEAM mərkəzi haqqında məlumat verib.
Bildirilib ki, 960 şagird yerlik üçmərtəbəli bina beş blokdan ibarətdir. Burada hər biri 24 nəfərlik 40 sinif otağı, 2 fizika, 2 kimya, 2 biologiya, 2 texnologiya, 2 informatika otağı, STEAM mərkəzi, kitabxana, oxu zalı, gənclərin ibtidai hərbi hazırlığı, rəssamlıq və musiqi kabinetləri, yeməkxana, akt və idman zalları, tibb, müayinə və inzibati heyət üçün iş otaqları var.

Delegations from the member states of the Organization of Turkic States and the Turkish Academy visited secondary school No.1 of Shusha city
On May 31, delegations from the member states of the Organization of Turkic States, the Turkish Academy, and observer states visited secondary school No. 1 during their trip to Shusha city.
Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, showcased the school's modern facilities and highlighted the STEAM centre established at the educational institution.
It was reported that the school, accommodating 960 students across a three-story building, comprises five blocks. There are 40 classrooms with 24 seats each, 2 physics, 2 chemistry, 2 biology, 2 technology rooms, 2 IT rooms, a STEAM centre, a library, a reading room, a primary military training room, an art and music room, a canteen, an assembly hall and a sports hall, along with medical examinations, and administrative offices.