Türk Dövlətləri Təşkilatı və Türk Akademiyasının nümayəndə heyətləri Şuşa şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbdə olublar
Mayın 31-də Türk Dövlətləri Təşkilatı və Türk Akademiyasına üzv, həmçinin müşahidəçi dövlətlərin nümayəndə heyətləri Şuşa şəhərinə səfər çərçivəsində şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbdə yaradılmış şəraitlə tanış olublar.
Qonaqları məktəbdə yaradılmış müasir şəraitlə tanış edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev müəssisədə qurulmuş STEAM mərkəzi haqqında məlumat verib.
Bildirilib ki, 960 şagird yerlik üçmərtəbəli bina beş blokdan ibarətdir. Burada hər biri 24 nəfərlik 40 sinif otağı, 2 fizika, 2 kimya, 2 biologiya, 2 texnologiya, 2 informatika otağı, STEAM mərkəzi, kitabxana, oxu zalı, gənclərin ibtidai hərbi hazırlığı, rəssamlıq və musiqi kabinetləri, yeməkxana, akt və idman zalları, tibb, müayinə və inzibati heyət üçün iş otaqları var.

Делегации Организации Тюркских государств и Турецкой академии посетили среднюю школу №1 города Шуши
31 мая делегации государств-членов Организации турецких государств и Турецкой академии, а также стран-наблюдателей ознакомились с условиями, созданными в школе №1 в рамках своего визита в город Шушу.
Министр науки и образования Эмин Амруллаев ознакомил гостей с современными условиями, созданными в школе, и рассказал о созданном в учебгом заведении центре STEAM.
Сообщалось, что школа состоит из трехэтажного корпуса на 960 учебных мест. Здесь имеется 40 аудиторий на 24 места каждая, 2 физических, 2 химических, 2 биологических, 2 технологических кабинета, 2 IT-зала, STEAM-центр, библиотека, читальный зал, кабинет начальной военной подготови, музыкальный класс, столовая, актовый и спортивный залы.