Elm və təhsil naziri Londonda “Clarivate Analytics” şirkətinin rəhbərliyi ilə görüşüb
Dünya Təhsil Forumunda iştirak edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev bibliometrik və elmmetrik tədqiqatlar üzrə dünyanın ən nüfuzlu şirkətlərindən biri hesab edilən “Clarivate Analytics”in rəhbərliyi ilə görüşüb.
Şirkətin akademiya və hökumətlərlə iş üzrə prezidenti Bar Veinsteinin rəhbərlik etdiyi heyətlə görüşdə tərəflər son illərdə Azərbaycanın elmmetrik göstəricilərini müzakirə ediblər.
Qeyd edək ki, Elm və Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə 2023-cü ildən bütün elm və ali təhsil müəssisələrinin “Clarivate Analytics” şirkətinin “Web of Science” elmmetrik bazasına girişi təmin olunub.

Министр науки и образования встретился с руководством компании "Clarivate Analytics" в Лондоне
Министр науки и образования Эмин Амруллаев, принимавший участие во Всемирном образовательном форуме, встретился с руководством компании "Clarivate Analytics", которая считается одной из самых влиятельных компаний в мире по библиометрическим и научным исследованиям.
На встрече с командой под руководством президента компании по работе академии и правительствами Бара Ванштейна, стороны обсудили наукоемкие показатели Азербайджана за последние годы.
Отметим, что по инициативе Министерства науки и образования с 2023 года все научные и высшие учебные заведения получат доступ к элмметрической базе данных "Web of Science" компании "Clarivate Analytics".