Elm və təhsil naziri Londonda “Clarivate Analytics” şirkətinin rəhbərliyi ilə görüşüb
Dünya Təhsil Forumunda iştirak edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev bibliometrik və elmmetrik tədqiqatlar üzrə dünyanın ən nüfuzlu şirkətlərindən biri hesab edilən “Clarivate Analytics”in rəhbərliyi ilə görüşüb.
Şirkətin akademiya və hökumətlərlə iş üzrə prezidenti Bar Veinsteinin rəhbərlik etdiyi heyətlə görüşdə tərəflər son illərdə Azərbaycanın elmmetrik göstəricilərini müzakirə ediblər.
Qeyd edək ki, Elm və Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə 2023-cü ildən bütün elm və ali təhsil müəssisələrinin “Clarivate Analytics” şirkətinin “Web of Science” elmmetrik bazasına girişi təmin olunub.

The Minister of Science and Education meets with the management of “Clarivate Analytics” in London
Taking part in the World Education Forum, Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with the management of “Clarivate Analytics” company, one of the most influential bibliometric and scientometric research companies in the world.
At the meeting with the delegation headed by Bar Weinstein, President of the company for work with academies and governments, the sides discussed scientometric indicators of Azerbaijan in recent years.
It should be noted that on the initiative of the Ministry of Science and Education, since 2023 all scientific and higher education institutions have been granted access to the scientometric database "Web of Science" of the "Clarivate Analytics" company.