Dünya Təhsil Forumunda ikitərəfli görüşlər keçirilib
Dünya Təhsil Forumunda iştirak edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ikitərəfli görüşlər keçirib.
Emin Əmrullayev Malayziyanın ali təhsil naziri Zambri Abdul Kadir və Özbəkistan Respublikasının məktəbəqədər və ümumtəhsil naziri Xilola Umarova ilə görüşüb.
Forum çərçivəsində elm və təhsil naziri həmçinin Böyük Britaniya Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi Baronessa Emma Nikolson, Böyük Britaniyanın Təhsil departamentinin məktəblər üzrə müşaviri Baronessa Diana Barranla görüş keçirib.
Sözügedən görüşlər çərçivəsində ikitərəfli əməkdaşlığın cari vəziyyət və perspektivləri müzakirə olunub.

В рамках Всемирного форума по образованию прошли двусторонние встречи
Министр науки и образования Эмин Амруллаев, принимающий участие во Всемирном форуме по образованию провел двусторонние встречи.
Эмин Амруллаев встретился с министром высшего образования Малайзии Замбри Абдул Кадиром и министром дошкольного и общего образования Республики Узбекистан Хилолой Умаровой.
В рамках форума министр науки и образования также встретился с торговым посланником премьер-министра Великобритании по Азербайджану баронессой Эммой Николсон и советником британского департамента образования по вопросам школ баронессой Дианой Баран.