Dünya Təhsil Forumunda ikitərəfli görüşlər keçirilib
Dünya Təhsil Forumunda iştirak edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ikitərəfli görüşlər keçirib.
Emin Əmrullayev Malayziyanın ali təhsil naziri Zambri Abdul Kadir və Özbəkistan Respublikasının məktəbəqədər və ümumtəhsil naziri Xilola Umarova ilə görüşüb.
Forum çərçivəsində elm və təhsil naziri həmçinin Böyük Britaniya Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi Baronessa Emma Nikolson, Böyük Britaniyanın Təhsil departamentinin məktəblər üzrə müşaviri Baronessa Diana Barranla görüş keçirib.
Sözügedən görüşlər çərçivəsində ikitərəfli əməkdaşlığın cari vəziyyət və perspektivləri müzakirə olunub.

Bilateral meetings were held at the World Education Forum
Minister of Science and Education Emin Amrullayev, who participated in the World Education Forum, held bilateral meetings.
Emin Amrullayev met with the Minister of Higher Education of Malaysia, Zambri Abdul Kadir, and the Minister of Preschool and General Education of the Republic of Uzbekistan, Khilola Umarova.
Within the framework of the Forum, the Minister of Science and Education also met with Baroness Emma Nicholson, the British Prime Minister’s Trade Envoy for Azerbaijan, and Baroness Diana Baran, the British Education Department’s adviser on schools.
The current situation and prospects of bilateral cooperation were discussed within the framework of the mentioned meetings.