Məktəblilərimizin Beynəlxalq Elm və Mühəndislik Yarışmasında ilk medalı
Azərbaycan məktəbliləri ilk dəfə olaraq ABŞ-nin Beynəlxalq Elm və Mühəndislik Yarışmasında medal qazanıblar.
11–17 may tarixlərində Kaliforniya şəhərində keçirilən yarışmada Xəzər Universitetinin Dünya məktəbinin X sinif şagirdləri Səid Aslanov və İbrahim Allahverdiyev “Biotibb və sağlamlıq elmləri” kateqoriyası üzrə bürünc medal əldə ediblər. Bundan başqa, həmin məktəbin X sinif şagirdi Nicat Tağızadə və 132-134 nömrəli təhsil kompleksinin X sinif şagirdi Xəzər Hüseynov “Robotika” kateqoriyası üzrə xüsusi mükafata layiq görülüblər.
Qeyd edək ki, Beynəlxalq Elm və Mühəndislik Yarışması (ISEF) şagirdlər üçün dünyanın ən nüfuzlu elm müsabiqəsidir.

Первая медаль наших школьников на Международном конкурсе научных и инженерных достижений
Впервые азербайджанские школьники завоевали иедаль на Международном конкурсе научных и инженерных достижений.
Учащиеся 10 класса Всемирной школы Университета Хазар, завоевали бронзовую медаль в номинации «Биомедицина и науки о здоровье» на конкурсе, проходившем в Калифорнии 11-17 мая. Кроме того, специальной награды в номинации «Робототехника» удостоены Ниджат Тагизаде, учащийся 10 класса этой же школы, и Хазар Гусейнов, учащийся 10 класса образовательного комплекса №132-134.
Отметим, что Международный конкурс научных и технических достижений (ISEF) —х престижное в мире научное соревнование для учеников.