Məktəblilərimizin Beynəlxalq Elm və Mühəndislik Yarışmasında ilk medalı
Azərbaycan məktəbliləri ilk dəfə olaraq ABŞ-nin Beynəlxalq Elm və Mühəndislik Yarışmasında medal qazanıblar.
11–17 may tarixlərində Kaliforniya şəhərində keçirilən yarışmada Xəzər Universitetinin Dünya məktəbinin X sinif şagirdləri Səid Aslanov və İbrahim Allahverdiyev “Biotibb və sağlamlıq elmləri” kateqoriyası üzrə bürünc medal əldə ediblər. Bundan başqa, həmin məktəbin X sinif şagirdi Nicat Tağızadə və 132-134 nömrəli təhsil kompleksinin X sinif şagirdi Xəzər Hüseynov “Robotika” kateqoriyası üzrə xüsusi mükafata layiq görülüblər.
Qeyd edək ki, Beynəlxalq Elm və Mühəndislik Yarışması (ISEF) şagirdlər üçün dünyanın ən nüfuzlu elm müsabiqəsidir.

The first medal of our students in the International Science and Engineering Fair
For the first time, Azerbaijani schoolchildren won a medal at the International Science and Engineering Fair of the USA.
Said Aslanov and Ibrahim Allahverdiyev, X grade students of World School under the Khazar University, won a bronze medal in the “Biomedicine and Health Sciences” category at the competition held in California on May 11-17. In addition, Nijat Taghizada, a X grade student of the same school, and Khazar Huseynov, a X grade student of the educational complex No. 132-134, were awarded a special prize in the “Robotics” category.
Note that the International Science and Engineering Fair (ISEF) is the world’s most prestigious science competition for students.