Elm və təhsil naziri Özbəkistan Respublikasının məktəbəqədər və ümumi təhsil nazirinin müavini ilə görüşüb
Mayın 15-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Özbəkistan Respublikasının məktəbəqədər və ümumi təhsil nazirinin müavini Racabov Sardor Baxtiyoroviçlə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında məktəbəqədər və ümumi təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyət və perspektivləri müzakirə olunub.
Racabov Sardor Baxtiyoroviç PISA üzrə II ICESCO Nazirlər Konfransında iştirak məqsədilə ölkəmizə səfər edib.

The Minister of Science and Education met with the Deputy Minister of Preschool and General Education of the Republic of Uzbekistan
On May 15, the Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with the Deputy Minister of Preschool and General Education of the Republic of Uzbekistan Rajabov Sardor Bakhtiyorovich.
During the meeting, the current situation and prospects of cooperation in the field of preschool and general education between the two countries were discussed.
Rajabov Sardor Bakhtiyorovich visited our country to participate in the II ICESCO Ministerial Conference on PISA.